fbpx
Close

Anett Kontaveit valiti Fed Cupi Südame auhinna kandidaadiks

– Anett Kontaveit pärast võitu Fed Cupil. / Foto: Igor Pissarev

Eesti esireket Anett Kontaveit on üks kümnest kandidaadist Fed Cupi I grupi Südame auhinnale, mis inglise keeles kõlab Heart Award.

Auhinna sisu väljendaks siiski eesti keeles paremini võitlusvaimu autasu, sest tavaliselt seatakse kandidaatideks mängijad, kes on võitnud tasavägistes kohtumistes tugevaid vastaseid või on siis näidanud oma riigi eest esinedes parimat tennist.

Fed Cupi kodulehekülg kirjutab Anetti kandidatuurist nii: “Anett Kontaveit võitis Tallinnas kodupubliku ees kõik üksikmängud ja pärast edu Elina Svitolina üle aitas Eesti ühe võidu kaugusele Maailmaliiga play-offist, kuid paraku jäi paarismängus see samm astumata.”

Kokku kandideerib kümme mängijat, kuid Kontaveit on neist kõigist parimal edetabelikohal, mis aga iseenesest veel ei anna valimisel eelist. Euro-Aafrika tsoonist valiti veel kandidaadiks Eleonora Molinaro (Luksemburg), Ameerika tsoonist Fernanda Contreras Gomez (Mehhiko) ja Veronica Cepede Royg (Paraguai) ning Aasia/Okeaania tsoonist Sania Mirza (India) ja Priska Madelyn Nugroho (Indoneesia), kellel ainsana nominentidest pole isegi maailma edetabelikohta, kuid 16-aastane neiu on ITF-i juunioride 14. reket.

Lisaks kandideerivad neli juba tuntumat tennisisti üleminekumängudelt: Anastasija Sevastova (Läti), Carla Suarez Navarro (Hispaania), Aliaksandra Sasnovitš (Valgevene) ja Leylah Fernandez (Kanada). Maailma edetabelis on Sevastova 43. kohal, teised ei kuulu TOP50 sekka.

Tulemus ehk siis Südame auhinna võitja selgub fännide hääletusel. Kuna hääletus algab 1. mail, siis ei ole veel üles pandud linki, kust oma lemmikule hääl anda, kuid homsest alates peaks sinna leheküljele pääsema siit.

scroll to top