fbpx
Close

Üllatusvõiduga alustanud Nishikori pudenes konkurentsist

Dominic Thiem. / Foto: Reuters/Scanpix

ATP finaalturniiril Londonis alistas Lleyton Hewitti alagrupi viimases voorus austerlane Dominic Thiem (6) jaapanlase Kei Nishikori (7) 6:1, 6:4.

Seega sai üllatusvõiduga Roger Federeri (Šveits, 2) üle alustanud Nishikori kaks kaotust ja ta pudenes konkurentsist, sest tal on settide vahe 2:4 juures Thiemiga võrreldes halvem geimide vahe. Tänase esimese mängu tulemus kergendas oluliselt Federeri edasipääsušansse. Isegi napi kahesetilise kaotusega Kevin Andersonile (LAV, 4) peaks Federer “surnud ringi” abil edasi pääsema. Samas on mängus alagrupi esikoht, mille Federer võiduga saavutaks, seetõttu tuleb heitlus kindlasti tõsine.

Thiemi ja Nishikori mängu esimene sett oli tasavägisem, kui numbrid näitavad. Seisul 1:3 oli jaapanlasel neli muerdepalli. Vastase servigeimi võitmise korral olnuks ta mängus tagasi, ent Thiem päästis kõik murdepallid ja järgmises geimis võitis Nishikori pallingugeimi viiendalt murdepallilt. Teises setis Thiem enam Nishikorile murdevõimalust ei andnud, ise oli seisul 3:3 edukas ja nii lõpetaski austerlane turniiri võiduga, mis talle edasipääsu tõenäoliselt ei anna.

Turniiri suurepäraselt alustanud Nishikori serv oli järgmistes mängudes täiesti käest ära. Thiemi vastu ei löönud ta ühtki ässa ja tegi 6 topeltviga. Ka esimese servi protsent (59) ei olnud kiita ning taas ei suutnud Nishikori kuigivõrd punkte teenida teiselt pallingult (35%). Thiem lõi 3 ässa ja tegi 2 topeltviga ning servis stabiilselt (esimene serv õnnestus 71%). Nagu juba eelnevalt võisite lugeda, ei olnud murdepallide realiseerimine kummalgi hea – Thiem 9st 3 ja Nishikori 4st 0.

Paarismängus lõpetasid LLodra/Santoro alagrupi täiseduga Jamie Murray (Suurbritannia) ja Bruno Soares (Brasiilia), kes olid juba varem edasipääsu kindlustanud. Viimases voorus võitsid nad 3:6, 7:6, 10:3 Henri Kontineni (Soome) ja John Peersi (Austraalia), kes pidasid turniiril asenduspaarina oma ainsa mängu, sest Nikola Mektic/Alexander Peya, kel niikuinii edasipääsuvõimalusi polnud loobusid Peya õlavigastuse tõttu.

Teine mäng oli aga palju olulisem, sest seal selgus Murray/Soarese järel teine poolfinalist. Kolumbia paar Juan Sebastian Cabal/Robert Farah alistas Raven Klaaseni (LAV) ja Michael Venuse (Uus-Meremaa) 6:3, 7:6. Nii jõudsid sellest grupist edasi kolm lõuna-ameeriklast.

scroll to top