fbpx
Close

Rafael Nadal alistas tagasitulekumängus Dominic Thiemi

Rafael Nadal tagasitulekumängu järel. / Foto: AP/Scanpix

22-kordne slämmiturniiride võitja Rafael Nadal on tagasi! Kas just endises hiilguses, seda oleks vast vara öelda, aga 7:5, 6:1 võit Dominic Thiemi (Austria) üle on siiski muljetavaldav tulemus.

Thiem on küll praegu alles maailma 98. reket (ja Nadal ise 672.), aga 2020. aasta US Openi võitja ja Prantsusmaa lahtiste kahekordne finalist (kaotas just Nadalile aastatel 2018 ja 2019) oli siiski hispaanlasele paras proovikivi. Seda enam, et kõvakattel oli Thiem enne tänast omavahelistes mängudes ees 2:1 ja ta oli varem neli korda võitnud Nadali saviliival, mis on võib-olla veelgi kõvem sõna. Nadal siiski omavahelist duelli juhtis ja pärast tänast on seis 10:6.

Murdeid ega isegi murdepalle polnud avaseti seisuni 6:5 Nadali kasuks, aga sealt alates võitis hispaanlane vastase viimasest neljast servigeimist kolm. “Tänane päev oli ausalt öeldes emotsionaalne ja tähtis pärast minu tennisekarjääri ilmselt kõige raskemat aastat,” ütles Nadal väljaku intervjuus. “Õnneks sain võimaluse naasta pärast aastast pausi ning mängida imelise publiku ees. Lisaks arvan, et mängisin täna heal tasemel.” Nadal lisas kohe, et ka Thiemil on vigastuste tõttu olnud rasked ajad ja soovis vastasele edu uueks hooajaks.

Pausi järel naasis ka teine slämmivõitja (2014 US Open) Marin Cilic (Horvaatia), kes mullu mängis ainult kaks turniiri. Tema algus oli aga ülimalt õnnetu, sest ta kaotas Jan-Lennard Struffile (Saksamaa) 6:3, 5:2 eduseisult ja kokku üheksalt (!) matšpallilt. Teises setis jäi Cilicil viis matšpalli kasutamata seisul 5:4 ja kolmandas setis kolm matšpalli seisul 6:5. Veel sai horvaat ühe matšpalli otsustava seti tie-break’is seisul 7:6, kui juba Struffilgi oli üks matšpall kasutamata jäänud. Aga läks ka üheksas võimalus ja Struff võitis tie-break’i 9:7 ning mängu 3:6, 7:6, 7:6. Kuid punktidega võit 129:125 maailma 25. reketi üle siiski näitab, et Cilic võib taas olla korralikus vormis.

scroll to top