fbpx
Close

Federer kerkis ikkagi alagrupivõitjaks

Roger Federer. / Foto: GTY/Scanpix

Kuigi Roger Federer (Šveits, 2) alustas ATP finaalturniiri Londonis kaotusega, kerkis ta lõpuks Lleyton Hewitti nimelise alagrupi võitjaks, kui alistas viimases voorus Kevin Andersoni (LAV, 4) 6:4, 6:3. Edasi pääses ka Anderson.

Kui eilses loos kirjutasime, et pommservijate Marin Cilici ja John Isneri kohtumises leidis aset kolm servimurret järjest, siis täna juhtus sama Federeri ja Andersoni, samuti väga heade servijate mängus. Seisul 3:3 murdis Federer vastase servi nulliga, kuid Anderson vastas samaga. Järgnes Federerilt veel üks nulliga murre ning järgmises geimis jäi šveitslane taha 0:40! Seega oli lähedal neljas murre järjest, aga seda ei juhtunud, sest Federer lõpetas seti viie võidupunktiga järjest.

Teises setis murdis Federer jälle Andersoni servi seisul 3:3, kuid seekord hoidis oma pallingut ja tegi siis uue murde. Anderson, kelle vastu polnud Kei Nishikoril ja Dominic Thiemil ühtki murdepalli, loovutas nüüd Federerile koguni neli oma servigeimi! Tänu alagrupivõidule suudab Federer nüüd tõenäoliselt vältida kohtumist poolfinaalis maailma esireketi Novak Djokoviciga, kellele ta äsja Pariisi turniiri poolfinaalis kaotas. Djokovici esikoht alagrupis pole veel kindel, aga pigem see nii läheb.

Andersoni “kirstunaelaks” sai teine palling, mida Federer tõrjus õnnestunult. Kuigi lõuna-aafriklane lõi rohkem ässasid (10:3), oli tema esimese servi õnnestumisprotsent pisut madalam (55 ja 58%). Nii pidi Anderson küllaltki sageli panema palli mängu teise serviga ning sealt võitis ta vaid 8 punkti 25st (32%). Federer oli murdepallidel efektiivne, ta realiseeris neid 6st 4. Anderson kasutas neljast võimalusest ühe.

 

scroll to top