fbpx

Ivanov ja Troost juhivad täiseduga

– Siim Troost / Foto: Igor Pissarev

Aastalõputurniiril Alexela Masters, mis peetakse Tere Tennisekeskuses, lõppesid meestel A-alagrupi esimesed mängud nii nagu võis ette ennustada.

A-alagrupi avavoorus alistas äsja Helsingi turniirilt saabunud Vladimir Ivanov kindlalt Alexander Georg Mändma 6:0 6:2 ja Eesti meistrivõistluste hõbemedalimees Morten Ritslaid Carl Bret Parko 6:1 6:2.

B-alagrupi avavoorus olid vastamisi Siim Troost – Johannes Seeman ja Karl Kiur Saar – Robin Erik Parts. Troost võitis Seemani 6:3 6:3. Siin sai määravaks Troosti stabiilsem mäng ja pikemad pallivahetused põõras ta ka enam-jaolt enda kasuks.

Partsi ja Saare vaheline kohtumine nõudis kolme setti. Tasavägise mängu pööras lõpuks enda kasuks Parts 7:5 4:6 6:3. Parts oli mängus agressiivsem ja see tõi edu.

Seitse tundi hiljem algas teine voor, kus A-grupi liidrid läksid omavahel kokku. Ivanov suutis Ritslaidi alistada, kuid soosikul ei olnud kerge – võit tuli numbritega 6:2, 7:6. Teises setis oli Ritslaid murdega peal, aga ei suutnud edu hoida ja jõuti kiire lõppmänguni. Seal pani Ivanov juba paremuse selgelt maksma 7:0.

Esimese ringi kaotajad Mändma ja Parko mängisid selle peale, kellel õnnestub veel edasipääsuvõimalus säilitada. Vahelduva eduga kulgenud mängu võitis Mändma 6:3, 4:6, 6:4. Huvitavalt kulges otsustav sett, kus Mändma pääses murdega ette, juhtis 5:2, aga siis jõudis Parko järele 5:4. Ent järgmist sammu ta astuda ei suutnud – kaotanud seti jooksul teist korda oma pallingu, kaotas Parko ka mängu.

A-grupis on nüüd selge, et Ivanov on 2 võiduga esimene ja Parko võiduta viimane. Ritslaidi ja Mändma omavaheline kohtumine selgitab, kes tuleb teiseks ja pääseb Ivanovi kõrval poolfinaali.

Ka B-grupis kohtusid õhtupoolikul võitjad omavahel ja ainuliidriks kerkis Troost, kes alistas Partsi 6:7, 6:2, 6:3. Teises mängus sai Saar jagu Seemanist 7:6, 4:6, 6:3. Selles grupis pole siiski selgunud ükski edasipääseja. Sest kui Troost kaotab viimases voorus Saarele ja Parts alistab Seemani, tekib kolme mehe “surnud ring”, kus hakatakse lugema võidetud/kaotatud settide ja võib olla isegi geimide arvu.

Meeste teise vooruga samaaegselt algas ka naiste üksikmäng, kus Katriin Saar võitis avakohtumises Helena Narmonti 7:6, 6:4. Selles kohtumises oli natuke analoogiat meeste mängudega. Näiteks esimese seti tie-break, mis kujunes pea sama ühepoolseks nagu Ivanovi edu – Saar võitis 7:1. Teises setis nägime aga analoogiat Mändma-Parko mänguga. Narmont jäi murdega taha, võitles välja seisu 4:5 ja siis kaotas oma pallingu saatuslikult.

Teises kohtumises võitis Valeria Gorlatš 7:5, 6:2 Elena Malõgina, keda vähemalt maailma edetabeli koha põhjal pidanuks lugema favoriidiks.

Turniiritabeleid ja ajakava saate näha siit.

polar.com

See võib Sulle huvi pakkuda

Kindla võidu teeninud Kaia Kanepi kohtub nüüd neljapäeval maailma esikümne mängijaga

Kaia Kanepi. / Foto: AFP/Scanpix Kaia Kanepil ei tekkinud kuigivõrd probleeme Moskva turniiri avaringis maailma …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Inline
Inline