fbpx
Close

Ivanov ja Troost juhivad täiseduga

– Siim Troost / Foto: Igor Pissarev

Aastalõputurniiril Alexela Masters, mis peetakse Tere Tennisekeskuses, lõppesid meestel A-alagrupi esimesed mängud nii nagu võis ette ennustada.

A-alagrupi avavoorus alistas äsja Helsingi turniirilt saabunud Vladimir Ivanov kindlalt Alexander Georg Mändma 6:0 6:2 ja Eesti meistrivõistluste hõbemedalimees Morten Ritslaid Carl Bret Parko 6:1 6:2.

B-alagrupi avavoorus olid vastamisi Siim Troost – Johannes Seeman ja Karl Kiur Saar – Robin Erik Parts. Troost võitis Seemani 6:3 6:3. Siin sai määravaks Troosti stabiilsem mäng ja pikemad pallivahetused põõras ta ka enam-jaolt enda kasuks.

Partsi ja Saare vaheline kohtumine nõudis kolme setti. Tasavägise mängu pööras lõpuks enda kasuks Parts 7:5 4:6 6:3. Parts oli mängus agressiivsem ja see tõi edu.

Seitse tundi hiljem algas teine voor, kus A-grupi liidrid läksid omavahel kokku. Ivanov suutis Ritslaidi alistada, kuid soosikul ei olnud kerge – võit tuli numbritega 6:2, 7:6. Teises setis oli Ritslaid murdega peal, aga ei suutnud edu hoida ja jõuti kiire lõppmänguni. Seal pani Ivanov juba paremuse selgelt maksma 7:0.

Esimese ringi kaotajad Mändma ja Parko mängisid selle peale, kellel õnnestub veel edasipääsuvõimalus säilitada. Vahelduva eduga kulgenud mängu võitis Mändma 6:3, 4:6, 6:4. Huvitavalt kulges otsustav sett, kus Mändma pääses murdega ette, juhtis 5:2, aga siis jõudis Parko järele 5:4. Ent järgmist sammu ta astuda ei suutnud – kaotanud seti jooksul teist korda oma pallingu, kaotas Parko ka mängu.

A-grupis on nüüd selge, et Ivanov on 2 võiduga esimene ja Parko võiduta viimane. Ritslaidi ja Mändma omavaheline kohtumine selgitab, kes tuleb teiseks ja pääseb Ivanovi kõrval poolfinaali.

Ka B-grupis kohtusid õhtupoolikul võitjad omavahel ja ainuliidriks kerkis Troost, kes alistas Partsi 6:7, 6:2, 6:3. Teises mängus sai Saar jagu Seemanist 7:6, 4:6, 6:3. Selles grupis pole siiski selgunud ükski edasipääseja. Sest kui Troost kaotab viimases voorus Saarele ja Parts alistab Seemani, tekib kolme mehe “surnud ring”, kus hakatakse lugema võidetud/kaotatud settide ja võib olla isegi geimide arvu.

Meeste teise vooruga samaaegselt algas ka naiste üksikmäng, kus Katriin Saar võitis avakohtumises Helena Narmonti 7:6, 6:4. Selles kohtumises oli natuke analoogiat meeste mängudega. Näiteks esimese seti tie-break, mis kujunes pea sama ühepoolseks nagu Ivanovi edu – Saar võitis 7:1. Teises setis nägime aga analoogiat Mändma-Parko mänguga. Narmont jäi murdega taha, võitles välja seisu 4:5 ja siis kaotas oma pallingu saatuslikult.

Teises kohtumises võitis Valeria Gorlatš 7:5, 6:2 Elena Malõgina, keda vähemalt maailma edetabeli koha põhjal pidanuks lugema favoriidiks.

Turniiritabeleid ja ajakava saate näha siit.

scroll to top