Üllatus: Federer kaotas ATP finaalturniiril Nishikorile

Kei Nishikori (vasakul) ja Roger Federer pärast matši. / Foto: AP/Scanpix

ATP finaalturniiril Londonis kaotas Lleyton Hewitti alagrupi teises kohtumises Roger Federer (Šveits, 2) Kei Nishikorile (Jaapan, 7) 6:7, 3:6.

Esimeses setis polnud murdeid ega isegi murdepalle. Isegi seis 40:40 esines vaid korra seisul 1:2 Nishikori pallingul. Tie-breakis juhtus aga selline lugu, et pärast Federeri võidupunkti oma pallingul kaotas ta kuus punkti järjest ja seis oli 1:6! Federer võttis kolm punkti tagasi, siis lõpetas Nishikori oma pallingul geimi.

Teine sett algas kogenud šveitslasele paljutõotavalt – ta saavutas mängu esimese murde, mis aga seekord palju ei tähendanud. Kohe järgmises geimis murdis Nishikori tagasi ja tegi otsustava murde seisul 3:2. Mängijate servinäitajad olid enam-vähem võrdsed, kerge paremuse saavutas jaapanlane ainult teise servi punktide võiduprotsendi (63 ja 54%) poolest. Ässadega jäi Federer peale 4:2, kuid ilmselt ootasid pöidlahoidjad temalt veel veenvamat servi.

“Tundus, et esimene sett kulges meile mõlemale raskelt. Mul oli ilmselt natuke rohkem šansse kui temal. Teise seti algul tundsin ennast paremini, aga ilmselt ka tema. Mängutase tõusis. Otsustavaks sai tõsiasi, et ma ei suutnud murdega saavutatud edu hoida,” nentis Federer.

Federer pole pärast 2011. aastat enam ATP finaalturniiri võitnud. Ta on kolm korda mänginud finaalis, aga kõigil juhtudel kaotanud Novak Djokovicile. Mullu jäi Federer poolfinaalis üllatuslikult alla David Goffinile. Huvitav, et pärast 2013. aastat polnud Federer ATP finaalturniiril alagrupis kordagi kaotanud. 2014, 2015 ja 2017 võitis ta kõik kolm mängu, aga 2016 ei osalenud.