fbpx
Close

Thiem pani Djokovici surve alla, aga tiitlikaitsja võttis Austraalias järjekordse võidu

Dominic Thiem (paremal) vaatab Novak Djokovici karikat – kadeduse või revanšimõtetega? / Foto: AFP/Scanpix

Dominic Thiem (Austria, 5) ei olnud kaugel, aga samas ka mitte liiga lähedal Novak Djokovici (Serbia, 2) alistamisele Australian Openi finaalis. Täpselt neli tundi kestnud mängu võitis serblasest tiitlikaitsja 6:4, 4:6, 2:6, 6:3, 6:4.

Kui nii võtta, oli Thiemil tegelikult vaid üks lühike periood, kus ta selgelt domineeris. Teise seti seisult 4:4 võitis austerlane kuus geimi järjest. Nii edukat lõiku Djokovicil selles mängus polnud. Seejärel mäng võrdsustus ja ikkagi võttis kaks otsustavat murret serblane.

Ei saagi öelda, mida Djokovic hakkas paremini tegema. Algul ta suutis nullida Thiemi rünnaku, seejärel hakkas tasapisi ise suruma ja lõpus juba tegi rohkem äralööke. Thiem võis ka olla väsinum, sest tal olid veerand- ja poolfinaalis raskemad mängud ja ta sai vastasest päeva võrra vähem finaali eel puhata. Mats Wilander tõi Eurospordis välja, et Djokovic hoidis tegelikult kolmandas setis jõudu, kui nägi, et enam seisu ei päästa ja tema uus tõus neljandas setis oli Thiemile liiast. “Novak mängis targalt, ei läinud vastase tempoga kaasa,” ütles Wilander.

Igatahes nii jälle oli, et Djokovic ei teinud midagi efektset, küll aga efektiivset. Serblane võitis Austraalias kaheksanda tiitli ja sellega viigistas ühe slämmiturniiri võitude arvu osas seisu Roger Federeriga (Šveits), kes on kaheksa korda võitnud Wimbledonis. Muidugi ei saa aga kumbki vastu Rafael Nadalile (Hispaania), kes on Roland Garrosis võitnud 12 korda.

Nii juba kaheksandat korda Melbourne’is. / Foto: AP/Scanpix

Vaatamata sellele, et Djokovic võitis vaid ühe geimi rohkem, oli ta punktidega üle selgemalt 157:147. Thiem lõi 13 ja Djokovic 9 ässa, mõlemad tegid viis topeltviga ja üsna võrdne oli esimese servi õnnestumisprotsent: Djokovic 65 ja Thiem 64. Aga esimeselt servilt teenis Djokovic 76 ja Thiem 69% punktidest, nii tuli ikka paras vahe esile. Nagu arvata oligi, võitis äralöögid Thiem 55:46, kuid lihtvigu tegid mõlemad 57. Numbritest saab järeldada, et sunnitud vigu tegi austerlane märksa rohkem – see ongi Djokovici metoodilise mängu tulemus, et ta ei “pauguta”, aga vaikselt “suretab” vastast.

Thiem ütles autasustamisel, et kui täna jäi võidust puudu, siis kunagi loodab ta saada revanši. Muidugi vastas alati viisakas Djokovic sellele: “Sul on aega võita veel palju rohkem kui minul ja kindlasti saavutad kunagi slämmiturniiri tiitli ja rohkem kui ühe.”

Korraldajate kiitmise juures tuletas Thiem ka meelde, et turniir viidi läbi Austraaliale raskel ajal. “Ilusa maa loodus ja inimesed on palju kannatanud ja loodan, et peatselt saab see katastroof läbi,” viitas Thiem metsapõlengutele. Djokovic mainis veelkord ka Kobe Bryanti traagilist surma. Ta oli autasustamisel selga pannud Lacoste’i rohelise dressi, mille peale tähed KB ja number 24. Karikad andis finalistidele üle 2005. aasta Australian Openi võitja Marat Safin.

Pressikonverentsil ütles Thiem, et pole ennast kunagi varem nii väsinuna tundnud kui nüüd, pärast finaali. “Natuke tuleneb see ka pingelangusest,” ütles Thiem ja lisas: “Mul oli uskumatult intensiivne mäng Rafaga ja samasugune poolfinaalis Saschaga. Praegu tunnen pigem tühjust.”

Thiem leidis, et suure kolmiku troonilt kukutamine on jäänud vaid pisidetailide taha. “Nagu Daniilil (Medvedev – toim.) US Openil või minul siin oleks see mäng võinud vabalt minna teistpidi. See nõuan natuke rohkemat kui pelgalt õnn, aga need on väikesed asjad. Kui oleksin neljandas setis kasutanud ära murdepalli, võib-olla istuksin siin praegu võitjana,” ütles Thiem.

Meeste paarismängu tiitli võitsid Rajeev Ram (USA) ja Joe Salisbury (Suurbritannia, 11), kes võitsid finaalis 6:4, 6:2 suurüllatajatest Austraalia paari Max Purcell/Luke Saville, kes said turniirile vaid korraldajate vabapääsmega (wild card). Salisburyle oli see esimene suure slämmi tiitel, Ram oli eelmisel aastal siinsamas Melbourne’is võitnud segapaarismängu koos Barbora Krejcikovaga (Tšehhi), kes sel aastal samas mänguliigis võidutses juba uue paarilise Nikola Mekticiga (Horvaatia). Seega kaitsesid nii Krejcikova kui ka Ram tiitlit, aga ameeriklane teises mänguliigis.

scroll to top