fbpx
Close

Federer 20, Nadal 19, Djokovic 17. Mis saab edasi?

Roger Federer ja Rafael Nadal pärast 2008. aasta Wimbledoni finaali. / Foto: Reuters/Scanpix

Pärast tänavust Australian Openit on suurel kolmikul – Roger Federer, Rafael Nadal, Novak Djokovic – kokku 56 suure slämmi turniiride tiitlit.

See on ikkagi väga suur arv, kui pidada silmas, et ühe dekaadi jooksul on mängus 40 tiitlit. Eelmisel kümnendi (2010-2019) läks suure kolmiku käest välja seitse esikohta, millest kolm võitis Andy Murray, kolm Stanislas Wawrinka ja ühe Marin Cilic.

Aga mis me räägime siin kolmiku võitude summast, kui omavaheline heitlus muutub järjest põnevamaks. Federeril on nüüd 20, Nadalil 19 ja Djokovicil 17 tiitlit. Šveitslase viimasest esikohast on möödas täpselt kaks aastat, kui ta Melbourne’is karika pea kohale tõstis. Tollal oli seis selline: Federer 20, Nadal 16 ja Djokovic 12. Kui võitmine jätkub samas rütmis, siis Nadal püüab Federeri kinni tänavu, Djokovic aga 2021. aastal. Kuid muidugi võib ka Federeril olla oma sõna öelda – eelmisel aastal jäi tal Wimbledoni esikohast ikka ülinapilt puudu.

Statistikat veel nii palju, et kui alustada lugemist esimes slämmiturniiri võitmisest, siis Federeril kulus 20. võiduni ja Nadalil 19. võiduni täpselt 59 turniiri. Djokovic jõudis aga 17. võiduni 49 turniiriga. Ümardades on kõigi meeste tempo enam-vähem sarnane ehk iga kolme turniiri kohta üks tiitel. Tegelikkuses on tempo muidugi mõnevõrra madalam, sest kõik mehed mängisid ju mitu slämmiturniiri juba enne esimest võitu.

scroll to top