Kristjan Tamm võitis esimesena asetatud vastase!

Kristjan Tamm Eesti meistrivõistluste finaalis. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Tennisnet kirjutas eile, et Kristjan Tammel ei olnud Gubbio ITF-i M15 turniiril loosiõnne, kui pidi avaringis vastamisi minema esimesena asetatud Christian Langmoga (USA, ATP 466.). Aga Tamm pööras ebaõnne täna õnneks, kui suutis TOP500 mängija alistada kolmes setis.

Tamme võit oli seda kaalukam, et ta kaotas esimese seti 6:7, kuid ei lasknud ennast sellest häirida ja kaks järgmist setti kuulusid eestlasele 6:4, 6:4. Väga vähe oli selles mängus murdeid, Tamm suutis vastase pallingugeimi võita kolm ja Langmo ühe korra.

Esimeses setis murdeid ei nähtud, ainult üks murdepall oli kasutada Langmol. Kuid tie-break’is kaotas seni hästi servinud Tamm oma pallingul neljast punktist kolm ja jäi alla 1:7. Teises setis alustas murdega Tamm, kuid vastane sai selle tagasi seisuks 4:4. Õnneks murdis Tamm järgmises geimis uuesti ja tagas setivõidu.

Otsustava seti võtmegeim võis olla kuues, kus Tamm oli seisul 2:3 oma servil 15:40 taga. Kaks murdepalli päästnud Tamm sai kohe järgmises geimis vastase servi kätte ja kindlustas võidu. Ässasid löödi palju, Tamm võitis selle arvestuse 10:7, topeltvead jäid viiki 6:6. Esimese servi protsent oli Tammel väga hea (80), aga ka vastasel korralik (71). Omakorda võitis Langmo esimeselt servilt rohkem punkte (80 vs 72%) – kaks näitajat koos tekitasidki selle, et oma pallingut kergelt ära ei antud. Ent kõige huvitavam on murdepallide realiseerimise statistika – Tamm 3st 3 ja Langmo 8st 1. Siin peitus ka võidu võti.

Teises ringis kohtub Tamm 18-aastase itaallase Gabriele Pirainoga (ATP 720.). Kuid Tamm, kes 2020. aasta lõpul kuulus maailma TOP700 sisse, ütles Eesti meistrivõistluste ajal, et tema endine tase näib olevat nüüd uuesti käes. Seda pluss tänast võitu arvestades võiks Tamm olla favoriit, aga itaallase kasuks räägib koduväljak ja praegu Euroopas valitsev kuumus.