fbpx
Close

Anett Kontaveit mängib Hamburgi WTA250 turniiril (lisatud esimese vastase eelvaade)

Anett Kontaveit lendpalli löömas. / Foto: Imago images/Scanpix

Anett Kontaveit, keda alles neljapäeval võis näha Lõuna-Eesti ralliradadel, on juba sõitnud Hamburgi, et osaleda seal järgmisel nädalal WTA 250 turniiril.

Nagu Tennisnet kirjutas Tallinnas toimuva WTA 250 turniiri pressikonverentsi loos, saab kõige madalama auhinnafondiga turniiril osaleda vaid üks maailma esikümne mängija vabapääsmega. Seekord palus Hamburgis korraldajailt vabapääset Anett ja saigi selle.

Esimesena asetatud Anett kohtub loosi tahtel avaringis 27-aastase rumeenlanna Irina Baraga, kes asub maailma edetabelis 120. kohal ning on oma riigi naismängijatest alles edetabeli seitsmes. Nad ei ole varem kordagi kohtunud. Kuigi Bara on sündinud Anettiga samal aastal (1995), ei ole nad vastamisi sattunud ka noorteklassis, kus Bara oli parimal nädalal maailma juunioride 51. reket.

Kuna me ei kirjuta seekord eraldi eelvaadet mängule, siis tutvustame pisut, mida Bara on oma profikarjääris saavutanud. Palju kirjutada pole, sest Bara ei ole võitnud ühtki WTA turniiri, kuid aastatel 2013-2017 on võitnud 9 ITF-i turniiri, ent neist mitte ühtki suurema auhinnafondiga kui 25 000 dollarit.Ühtlasi see tähendab, et nende võitudega ta edetabelis natuke tõusis, aga 2017. aastaks jõudis Bara vaid napilt TOP 200 sisse. Ning pärast seda aastatel 2018-2022 on Bara püsinud maailma teises sajas, kuid ei ole kordagi kerkinud esisajasse, tema parim edetabelikoht (104.) pärineb tänavu aprillist.

Suure slämmi turniiridel on Bara enamasti jäänud kvalifikatsiooni pidama, kuid viiel korral saanud kas kohe alustada või läbi kvalifikatsiooni pääsenud põhiturniirile. 2020. aasta Prantsusmaa lahtistel, mis peeti tookord sügisel, pääses Bara 3. ringi, mis on tema parim tulemus slämmidelt. Tänavu sai ta ühe võidu ka Wimbledonis ehk jõudis teise ringi.

Veel võime lisada, et aastatel 2018-2021 mängis ta Bara neli korda suuremate ITF-i turniiride (auhinnafond 60 000 või rohkem) finaalis, aga ei võitnud neist ühtki. WTA turniiridelt ei ole Baral midagi head ette näidata, ainult kaks korda on ta jõudnud veerandfinaali ja esmakordselt juhtus see meie lähedal, 2019 suvel Jurmala WTA 250 turniiril. Tänavu aprillis kordas ta seda tulemust (veerandfinaal) Bogota turniiril, kuid Bara mängib Hamburgis üldse alles tänavuse hooaja kolmandat WTA turniiri (lisaks kaks korda ei läbinud kvalifikatsiooni). Ülejäänud etteasted on Baral olnud slämmiturniriidel, WTA Challengeril või ITF-i tasemel. Tunduvalt tugevam on Bara olnud paarismängudes, kus ta on võitnud mitu WTA Challengeri ja asub maailma edetabelis 57. kohal.

Hamburgis mängitakse liivaväljakutel, mis on Anetti vastase lemmikkate. Seekord tuleb rääkida ilmast, mis võib vajutada mängudele oma pitseri. Nimelt ennustatakse Hamburgis homme 30 ja teisipäeval-kolmapäeval 35 kraadi sooja. Selline kuumalaine on tulemas kogu Lääne- ja Kesk-Euroopasse.

Hamburgi turniiri tabelit saate näha siit. Seega võib Anett 2. ringis kohtuda ka „vana tuttava“ Rebecca Petersoniga (Rootsi), kes on teatavasti Eesti juurtega tennisist. Tabeli ülemises pooles on edetabeli põhjal tugevaim rivaal Barbora Krejcikova (Tšehhi. 3), kes sarnaselt Anettiga on olnud maailma teine reket ja seda tänavuse hooaja algul. Tabeli alumises pooles on ilmselt kardetavaim vastane mitte teisena asetatud Darja Kastkina, vaid Aliaksandra Sasnovitš (4), kes mõlemad hetkel ei mängi oma riigi lipu all.

Kuna esmaspäevases ajakavas Anetti ja Bara mängu ei ole, alustab Eesti esireket turniiri tõenäoliselt teisipäeval.

Lisame veel, et WTA punkte kaotada Anett järgmisel nädalal ei saa, aga juurde võita ka eriti ei saa, sest tal on arvel kolm WTA 500 ja kaks WTA 250 turniirivõitu. Paremuselt kuues tulemus on WTA 500 poolfinaal, millest rohkem punkte saaks Anett ainult Hamburgi turniiri võitmise korral. Tõsi, viimasel ajal on WTA punktiarvestus olnud vahel kummaline, mistõttu siinne arvutus ei pruugi 100% paika pidada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top