fbpx
Close

Suurepärane võit! Anett Kontaveit teenis kuuajalise vahega teise WTA tiitli!

Anett Kontaveit Ostrava turniiri võidukarikaga / Foto: Reuters/Scanpix

Anett Kontaveit on praegu ilmselt mängimas oma karjääri kõige paremat perioodi, kui kolmest viimasest turniirist on ta võitnud kaks – augusti lõpus Clevelandis ja täna vormistas teise esikoha Ostravas. Eraldi sündmus on teise tiitli juures aga see, et esmakordselt sai Kontaveit võidu WTA 500 turniiril.

Kui vahepealne US Open oleks veel paremini läinud, võinuks seda lausa hiilgavaks nimetada, aga kõige tähtsam on siiski see, et Anetti mäng on olnud peaaegu laitmatu. Ostravas alistas ta järjest maailma 11., 10. ja 12. reketi, loovutamata kellelegi ühtki setti! Isegi tie-break’i ei läinud ükski neist settidest, ehkki tänases finaalis Maria Sakkari (Kreeka, 4) vastu oli see lähedal, kuid teises setis õnnestus Anettil murre seisul 6:5 ja ta suutis suuremat närvikõdi vältida.

Esimene sett oli Anetti täielik jõudemonstratsioon. Jah, Sakkari tegi võib-olla tavalisest rohkem vigu, kuid Anetti avaseti statistikas tuleks kolm numbrit lausa eraldi välja tuua: 3 lihtviga, esimese servi õnnestumisprotsent 83 ja esimeselt servilt võidetud punktid 93% (15st 14). Oma pallingul loovutas Anett ainult kaks punkti. Sellise servi juures piisanuks Kontaveidile ka ühest murdest, ent ta tegi veel teise seisul 5:2, mis oli selle poolest oluline, et nüüd sai Eesti esireket ka teises setis servimist alustada. Lõpus omas see päris suurt tähtsust.

Kuid teist setti sama hästi mängida oleks vist olnud liiga palju tahta. Juba esimeses geimis tegi Anett kolm lihtviga ehk sama palju nagu terves esimeses setis kokku ja Sakkari teenis ka murdepalli. Õnneks jäi see realiseerimata ja teist korda õnneks oli see Sakkari ainus murdepall terve mängu jooksul. Aga kreeklanna oli nüüd oma servil kindlam ja ka Anett ei teeninud enam kaua murdepalli.

Kuid nagu arvata oli, on tagaajajal raske servida seisudel 4:5 ja 5:6. Esimesel korral tegi Sakkari oma ainsa topeltvea, siis eksis ka lihtsalt vollel, kuid suutis ennast kätte võtta ja seisult 0:30 juhtima minna. Geim venis veel pikaks, aga matšpalli Anett ei teeninudki. Järgmises geimis jäi Anett ise 0:30 taha, aga tuli samamoodi veenvalt sellest välja. Ja lõpuks seisul 5:6 ikkagi Sakkari murdus. Ta jäi taha 0:40 ja võitles küll matšpallil nagu lõvi, aga Anett ründas ja ründas ning arvatavasti viies või kuues ründelöök tõi punkti ja turniirivõidu. See vimmane punkt oli justkui krooniks Anetti kogu turniirile – ta ei ole ammu nii kindlalt rünnanud, sest reeglina kipub ta ikka eksima, kui selliseid lööke tuleb liiga palju teha. Aga Ostravas oli tõesti nii, et vähemalt 90% punktidest, kus Anett pääses domineerima, ta ka võitis. Võib arvata, et see protsent ei ole kunagi olnud tal nii kõrge!

Arvata võib, et Kontaveit pole kunagi võitnud ühelgi turniiril nelja endast edetabelis eespool asunud mängijat (ka Paula Badosa 2. ringis oli temast kolm kohta ees). Õnnestus uurida, et 2018. aasta Rooma turniiril poolfinaali jõudes võitis Anett kolme endast eespool asunud mängijat, aga nelja ei tohiks küll kuskilt tulla.

Kahe seti kokkuvõttes oli Anetti statistika ikkagi väga hea – 26 äralööki, 17 lihtviga, 2 ässa ja 0 topeltviga, esimese servi õnnestumisprotsent 76 ja esimeselt servilt punkte 77%. Sakkaril olid kõik näitajad kehvemad, välja arvatud 3 ässa. Kuid pole ka imestada, sest punktidega võitis Anett 75:56, mis on isegi suurem vahe kui settide tulemus eeldaks.

Lõpukõnedes olid finaalivastased väga sõbralikud. Sakkari kiitis, et Anett vääris turniirivõitu ja tõstis teda esile kui head inimest ja sõbrannat. Anett omakorda tuletas meelde, kuidas nad aasta algul Austraalias omavahel vesteldes hoidsid teineteise tuju üleval, kui tuli olla kaks nädalat ranges karantiinis. Kui Sakkari tõstis esile Anetti esitust Ostravas, siis Kontaveit omakorda Sakkari terve hooaja head mängu.

Praegu veel ei tea, kas Anett mängib järgmisel nädalal Chicago turniiril. Igal juhul on 2021. aasta selle poolest eriline, et mängijail tuleb Ameerikasse sõita kolm korda – kevadel, suve teisel poolel ja nüüd uuesti sügisel, sest Indian Wellsi WTA Masters 1000 turniiri lükati oktoobrisse. Selles mõttes oleks Chicagos kasulik mängida, sest Indian Wells ei alga kohe ülejärgmise nädala algul, vaid kolmapäeval, 6. oktoobril, ent samas võiks ka puhkus olla kasulik. Chicago tabelit ei ole veel loositud.

scroll to top