Alexander Zverev aitas Saksamaa United Cupi poolfinaali

Laura Siegemund ja Alexander Zverev pärast paarismängu võitmist. / Foto: AP/Scanpix

Kõige napimalt ehk alagrupis teiseks jäänud võistkondadest paremuselt teisena United Cupil veerandfinaali pääsenud Saksamaa alistas täna Sydneys parimas koosseisus mänginud Kreeka 2:1.

Kui Maria Sakkari alistas noore ema Angelique Kerberi päris kindlalt 6:0, 6:3, siis Alexander Zverev viigistas seisu Stefanos Tsitsipase võitmisega 6:4, 6:4. Kui välja arvata paar tasavägist geimi teise seti lõpus, oli Zverev oma servil kindel ja lõpuks võitis 56st punktist 42 (täpselt 75%). Tsitsipast vedas aga alt teine palling, kus ta võitis 23st punktist ainult 5 (22%).

Zverev oli osaline ka Saksamaa otsustavas võidupunktis, kui ta koos Laura Siegemundiga alistas Sakkari ja Tsitsipase 6:3, 6:3. Homses poolfinaalis kohtub Saksamaa Austraaliaga ja see tõotab tulla erakordselt põnev duell, sest meeste üksikmängus on Zverev võib-olla ainult kerge favoriit Alex De Minauri vastu, aga naiste mängu (tõenäoliselt Kerber vs Ajla Tomljanovic) ja segapaari tulemus täiesti äraarvamatu.

Neljapäeval alistas Prantsusmaa Norra 2:1. Mõistagi tõi Casper Ruud Norrale punkti, aga tegelikult oli skandinaavlastel päris hea võimalus, sest maailma kuuenda saja mängija Malene Helgo kaotas Caroline Garciale vaid 2:6, 7:6, 6:7. Prantsusmaa kohtub poolfinaalis Poolaga, kes on selge favoriit võitmaks kogu United Cupi.