fbpx
Close

Harri Neppi: Anett paigutas rünnakul palli palju paremini kui kõik tema vastased

Anett Kontaveit rõõmustamas mängus Petra Kvitova vastu. / Foto: Reuters/Scanpix

Eksperdist treener Harri Neppi oli nõus Tennisneti hinnanguga, et nii efektiivselt pole Anett Kontaveit rünnakul kunagi mänginud.

“Võib-olla finaali teises setis tuli natuke rohkem vigu sisse, aga üldiselt oli tõesti nii, et kui Anett ründama hakkas, siis läks ka lõpuni,” ütles Neppi. “Ta lõi palli paraja tugevusega, nii et polnud vaja hakata kohe ära lööma, ja väga täpselt. Anett paigutas rünnakul palli märksa täpsemalt kui tema kolm vastast, kes on kõik esikümne piirimail. Ja mis veel tähtis – ta süütis täpselt lüüa ka jooksu pealt. Eile võis näiteks märgata, et Kvitova lõi keskelt ka hästi, aga äärest lüües kohe eksis. Anett suutis rasketes olukordades paremini mängida ja ma usun, et see on kuidagi seotud tema füüsilise ettevalmistusega, mis on läinud paremaks.”

Neppi sõnul oli väga tähtis ka hea palling. “Poolfinaalis ja finaalis ta oma servi ei kaotanudki. See on suur asi: kui sa võid olla oma servis kindel, suudad ka tõrjegeime tõhusamalt mängida. Mis torkas eriti finaalis silma, et ta ei hakanud tõrjel liialt rapsima, vaid lõi pikalt kaarega taha ja püüdis järgmise löögiga rünnata. Tõrjel tegi Anett palju vähem vigu kui varem. Seda kõike, kuidas ta mängis, võib nimetada targaks tenniseks,” ütles Neppi.

Lõpukõnes tänas Anett ka Dmitri Tursunovi, kes küll Ostravas polnud, aga oli teda juhendanud New Yorgist. “Tänapäeval Skype’i vahendusel on juhendada lihtne,” möönis Neppi. “Loomulikult võis ka treener talle õiget nõu anda ja sellega veel paremini mänguplaani teostada.”

Neppi arvates tuli Anettile kasuks ka Ostrava väljakukate, kus põrge ei ole nii kiire kui hardcourt’il tavaliselt. “Sellise põrke juures on tal rohkem aega löögiks valmistuda. Muidugi on liivaväljakul seda aega veel rohkem, aga seal on jälle omad nüansid, mis ei pruugi Anettile nii hästi sobida,” ütles Neppi.

scroll to top