Kolm matšpalli päästnud Gauff jäi ikkagi Sakkarile alla

Maria Sakkari tähistab võitu. / Foto: AP/Scanpix

Indian Wellsi Masters 1000 turniiril peeti möödunud ööl naiste üksikmängu poolfinaalid, millest teine kujunes tõeliseks thrilleriks, aga ameeriklastest pealtvaatajate kurvastuseks lõppes neile halvasti.

Nimelt juhtis Maria Sakkari (Kreeka, 9) Coco Gauffi vastu juba 6:4, 5:2, kusjuures ta oli sellel seisul ees kahe murdega. Gauff võttis järgmises geimis üsna kindlalt esimese murde tagasi ja hoidis servi, aga seisul 5:4 mängiti Sakkari servil kõige dramaatilisem geim. Kreeklanna jäi taha 15:40, kuid esialgu ei lasknud teist murret teha ja sai hoopis ise kolm korda edu ehk matšpallid. Gauff päästis need kõik ja ikkagi võitis geimi. Tie-break’is oli Gauff 6:2 ees. Kolm settpalli jäi kasutamata, aga neljandaga lõpetas ameeriklanna seti.

Otsustavas setis läks Gauff murdega ette, aga seisult 0:1 võitis Sakkari neli geimi järjest, kuigi murdeid oli neis geimides mõlemal. Gauffi vastupanu rauges, ta kaotas lõpus veel servigeimi ja sellega võitis Sakkari mängu 6:4, 6:7, 6:2. Murdepallide realiseerimises tuligi suur vahe sisse – Sakkari võitis neid 12st 6 ja Gauff 14st 3. Muidugi oli suur osa selles, et dramaatilistes mängudes tihti alla jäänud Sakkari suutis seekord otsustavas setis külma närvi säilitada. Kohtumises oli ka kaks vihmapausi (üsna haruldane kõrbes asuva Indian Wellsi kohta), mistõttu mäng lõppes kohaliku aja järgi alles veidi enne keskööd (Eestis kell 8).

Sakkari on tuntud mängijana, kes väga vähe turniire võidab. Oma üsna silmapaistva karjääri jooksul on ta võitnud ainult kaks WTA turniiri. Tihti saab kreeklannale saatuslikuks poolfinaal (näiteks aastal 2021 kaotas ta 8 poolfinaali, muu hulgas Anett Kontaveidile WTA finaalturniiril) või finaal. Kuid mullu sügisel võitis Sakkari oma esimese WTA 1000 turniiri Guadalajaras. Varem oli ta sama tasemega turniiril finaali jõudnud just Indian Wellsis 2022. aastal. Tookord kaotas Sakkari kahes setis Iga Swiatekile (Poola).

Paraku on pühapäeval maailma esireket Swiatek taas Sakkari finaalivastane. Nagu arvata oli, ei tekkinud Swiatekil täna raskusi Marta Kostjuki (Ukraina, 31) alistamisega. Poolatar võitis koguni 6:2, 6:1.

Huvitav on siiski fakt, et Sakkari juhib omavahelistes mängudes Swiateki vastu 3:2. Kreeklanna teenis kolm võitu aastal 2021, kui ta alistas Swiateki muu hulgas ka poolatari “lõvikoopas” Prantsusmaa lahtiste veerandfinaalis. See on ainus mäng, mille Swiatek nelja eelmise hooaja jooksul on Roland Garrosis kaotanud. Lisaks võitis Sakkari oma ainsa 2021. aasta poolfinaali just Swiateki vastu Ostravas, aga ka see turniir lõppes talle kaotusega Kontaveidile.

Swiatek võitis Sakkarit kaks korda 2022. aastal, neist teisel juhul juba mainitud Indian Wellsi finaalis Seega ei ole pühapäevased finaalivastased täpselt kaks aastat omavahel kordagi kohtunud. Jooksvas edetabelis on Sakkari endiselt üheksas, aga finaali võitmine tõstaks ta hoobilt kuuendaks. Aga ka sealt on veel pikk maa minna Sakkari parima edetabelikohani, mis on kolmas. Swiatek jääb igal juhul esireketiks, aga finaali võitmisega ta suurendaks edu Arina Sabalenka ees juba 2520 punktini.