fbpx
Close

Euroopa tegi Laver Cupil puhta töö ja vajab vaid üht võitu karika kaitsmiseks

Imelises vormis Daniil Medvedev võitis ka laupäeval kindlalt. / Foto: AP/Scanpix

Euroopa koondis on neljandat korda võitmas võistkondlikku Laver Cupi, sest enne viimast päeva on neil üsna turvaline 11:1 edu.

Kuna pühapäevastest mängudes (neid on ette nähtud pidada neli) annab võit kolm punkti, on Maailma koondisel veel lootust, aga ainult juhul, kui kõik kohtumised võidetakse.

Laupäeval tulid Euroopa koondises üksikmängudes välja ässad ehk siis maailma teine, kolmas ja neljas reket. Raskustes oli neist ainult Alexander Zverev (Saksamaa), kes sai John Isnerist (USA) jagu 7:6, 6:7, 10:5. Murdeid selles mängus ei nähtudki, esimeses setis polnud kummalgi isegi murdepalli. Teises setis oli aga nii Zverevil kui ka Isneril kasutada kolm võimalust vastase servigeimi võitmiseks. Ameeriklasel oli raske seis seisul 3:4, 0:40, kuid ta tuli sellest välja ja võitis lõpuks ka tie-break’i 8:6. Kuid matši tie-break’is ei kaotanud Zverev oma servil ühtki punkti, kuid tegi ise kaks minimurret ja juhtis juba 8:3. Siis sai Isner oma pallingul punktid kätte, aga Zverev lõpetas järgmiste servidega mängu.

Mõlemad mehed servisid superhästi – Isner lõi 22 ja Zverev 13 ässa ning kahe peale tehti vaid üks topletviga (Isner). Esimese servi protsent sellise paugutamise juures oli lausa hiilgav – Isneril 77 ja Zverevil 72. Otsustavaks aga saidki need vähesed teise servi punktid, mida Zverev võitis 79 ja Isner 50%.

Teistes üksikmängudes ei olnud Maailma koondise mängijatest eurooplastele vastast – Stefanos Tsitsipas (Kreeka) alistas Nick Kyrgiose (Austraalia) 6:3, 6:4 ja Daniil Medvedev (Venemaa) Denis Shapovalovi (Kanada) koguni 6:4, 6:0. Kumbki eurooplastest oma servi ei loovutanud, kuid Tsitsipasel oli raskusi teises setis seisul 4:3, kui ta päästis viis murdepalli. Lõpuks aga piisas talle ainsast murdest seisul 2:2.

Paarismängus suutsid Andrei Rublev (Venemaa) ja Tsitsipas alistada Isneri ja Kyrgiose 6:7, 6:3, 10:4. Isner on seni ainsa mängijana pidanud Laver Cupil kolm kohtumist, kuid kaks neist paarismängus. Avapäeval oli tal õnnestunud tuua ka Maailma koondisele ainus punkt koos Shapovaloviga. Seekord tegid Isner ja Kyrgios imet esimese seti tie-break’is, kus nad tulid välja 1:5 kaotusseisust ja päästsid veel kolm settpalli seisudel 5:6, 6:7 ja 7:8, enne kui võitsid 10:8. Aga kasu sellest polnud, sest teise seti ja matši tie-breaki võitsid Rublev/Tsitsipas kindlalt. Nad juhtisid nüüdki tie-break’is 5:1, aga seekord suurendasid pärast seda edu (6:1 ja 9:2), millega võit oli kindel.

Viimasel kahel päeval kasutab Euroopa ainult oma nelja paremat (edetabeli põhjal) meest, sest Casper Ruud (Norra) ja Matteo Berrettini (Itaalia) said mängida ainult avapäeval. Kuid nad tegid oma töö ära, kui võitsid mängu. Pühapäeval alustatakse paarismänguga, kus Rublev/Zverev üritavad kindlustada üldvõitu Shapovalovi ja Reilly Opelka (USA) vastu. Kui see ei õnnestu, siis mängivad Zverev Felix Auger-Aliassime’i (Kanada) ja Medvedev Diego Schwartzmani (Argentiina) vastu. Poleks suur ime, kui Zverev kaotaks noorele kanadalasele, kuid Medvedevi edu Schwartzmani vastu tundub üsna kindel. Matš lõpeb kohe pärast seda, kui Euroopa saab võidu kätte, seega ei pruugi üksikmänge üldse tullagi.

scroll to top