Iga Swiatek võitis veenvalt Indian Wellsi turniiri

Iga Swiatek Indian Wellsi turniiri karikaga, mille ta võitis teist korda. / Foto: AFP/Scanpix

Maailma esireket Iga Swiatek (Poola) ei kaotanud Indian Wellsi Masters 1000 turniiril üheski mängus üle nelja geimi. Finaalis alistas ta Maria Sakkari (Kreeka, 9) 6:4, 6:0.

Põnevust jätkus kaheksaks geimiks. Sakkari võitis oma servi nulliga ja viigistas esimese seti, kus ta ka murde tagasi võitis, seisuks 4:4. Raske oli siis uskuda, aga enam kreeklanna geimi ei saanudki. Veelgi enam – kaheksas viimases geimis teenis Sakkari ainult 8 punkti ehk keskmiselt punkt geimi kohta. Kui Swiatek on hoos, siis ta vastastele ei halasta.

Swiatek võitis esimeselt servilt 76 ja Sakkari ainult 44% punktidest – see on väga suur ülekaal, aga eks tulemus seda ka eeldab. Teises setis võitis Sakkari oma servil ainult ühe punkti!

Swiatek on nüüd vähem kui 3,5 aasta jooksul võitnud 19 turniiri. Tema esimene edu oli kohe Roland Garrosi slämmiturniiri võit 2020. aasta oktoobris ja nüüdseks on Swiatek võitnud neli slämmiturniiri, ühe WTA finaalturniiri ja kaheksa Masters 1000 turniiri. Ülejäänud võidud on saadud väiksematelt WTA turniiridelt. Swiatekil on nüüd võimalus korrata Päikesepaiste duublit (Sunshine Double), sest 2022. aastal võitis ta nii Indian Wellsi kui ka Miami turniiri. Tänavune Miami turniir algab teisipäeval.