fbpx
Close

Suurbritannia kohus mõistis Boris Beckeri vangi

– Boris Becker | Foto: imago-images/Nordphoto/Scanpix

Saksamaa endine tennisekuulsus Boris Becker, kes on ka varem seadusega pahuksisse sattunud, mõisteti Suurbritannias kohtuotsusega 2,5 aastaks vangi.

Tegemist on reaalse, mitte tingimisi vangistusega, seega tuleb miljoneid teeninud tennisistil minna trellide taha. Suurbritannias oli kohus põhjusel, et selles riigis kuulutas Becker välja eraisiku pankroti, kui ta polnud suuteline maksma ligi 50 miljoni naelani ulatunud võlgasid. Paraku seisnes Beckeri süü varade varjamises. Sakslane kandis raha ja vara oma eksabikaasade arvele, aga oleks need pidanud esitama võlgade katteks.

Kohtunik Deborah Taylor ütles otsust ette lugedes, et ta ei saa Beckeri karistust pehmendada. “Sa ei pannud tähele varasemat hoiatust,” viitas Taylor Beckeri süüdimõistmisele maksupettuse eest Saksamaal 2002. aastal, “ega kasutanud võimalust kokkuleppemenetluse korras saada tingimisi karistus.”

Tennisega teenis Becker karjääri jooksul pisut üle 25 miljoni dollari, kuid sakslane kulutas raha kontrollimatult eluviisi ning ei teinud õigeid otsuseid investeerimisel. Nii ta vajus järjest sügavanale sohu, kuid ei tahtnud loobuda luksuslikust eluviisist ja hakkas võtma laenusid, mida tagasi maksta ei suutnud. Becker võitis kuus suure slämmi turniiri, millest pooled tiitlid teenis Wimbledonis aastatel 1985, 1986 ja 1989. Wimbledoni esimese võidu ajal oli ta veel 17-aastane ja tuli võitjaks asetamata mängijana. Maailma esireket oli Becker kokku 12 nädalat aastal 1991.

scroll to top