fbpx
Close

Lahkus Bob Brett, paljude tennisekuulsuste treener

Bob Brett 1980ndate lõpul juhendamas Boris Beckerit. / Foto: Imago Sport/Scanpix

5. jaanuaril suri 67-aastaselt vähki üks legendaarsemaid tennisetreenerid Bob Brett.

“Olen sügavalt kurb, et lahkus Bob Brett, kellega koos töötasin kuus aastat ja kes õpetas mulle väga palju minu treeneriameti varasematel aastatel. Ta oli üks parimaid treenereid, keda olen kohanud,” ütles järelhüüdes Serena Williamsi juhendaja ja omanimelise akadeemia peatreener Patrick Mouratoglou.

Austraallase Bretti enda õpetaja oli selle riigi üks kuulsamaid, kui mitte kõige kuulsam treener Harry Hopman, kelle akadeemias hakkas tulevane tippjuhendaja õppima 20-aastaselt (1973). 1970ndate lõpust alates töötas Brett juba tippmängijate individuaalse treenerina, tema esimesed tuntumad õpilased olid Johan Kriek, Tim Mayotte ja Mats Wilander.

Bretti suurimaks saavutuseks peetakse aga õnnestunud koostööd Boris Beckeriga, kes tema käe all lisas kahele varasemale Wimbledoni tiitlile võidu 1989. aastal, US Openi võidu samal hooajal ja Australian Openi võidu aastal 1991. Pärast viimati mainitud tiitlit kerkis Becker ka maailma esireketiks.

Pärast triumfi Beckeriga tegi Brett õnnestunud koostööd Goran Ivaniševiciga, kes tema käe all võitis 9 ATP turniiri ja jõudis 1992 Wimbledoni finaali. Seejärel juhendas Brett veel Andrei Medvedevit, Nicolas Kieferit ja Mario Ancicit ja lõpuks üheksa aasta jooksul Marin Cilicit, kellest sai hiljem US Openi tšempion.

Brett on töötanud ka treenerina Jaapani ja Suurbritannia Tenniseliidu juures ning konsultandina Kanada Tenniseliidus. Kaks kuud enne surma määras ATP Brettile treeneri elutöö preemia.

Bretti üks lähimaid sõpru oli kümnevõistluse kahekordne olümpiavõitja ja eksmaailmarekordimees Daley Thompson, kes ka ise treenerina leiba teenis, näiteks Erki Noole juhendajana. “Minu sõber Bob Brett suri täna. Teised võivad teile öelda, kui hea treener ta oli, aga mulle oli ta alati hea kaaslane ja naerusuine sõber,” ütles Thompson.

scroll to top