fbpx
Close

Tenniselegend Boris Becker: Naomi Osaka karjäär on suures ohus

– Boris Becker | Foto: imago-images/Nordphoto/Scanpix

Pärast seda, kui maailma naiste tennise teine reket Naomi Osaka teatas, et loobub French Openil edasi mängimast, avaldas tenniselegend Boris Becker arvamust, et jaapanlanna sportlaskarjäär võib olla lõpusirgel.

Enne aasta teise suure slämmi turniiri algust teatas Osaka, et keeldub turniiril andmast matšijärgseid pressikonverentse. Ta lisas, et suhtlemine meediaga tekitab temas depressiooni ja avaldab survet tema vaimsele tervisele.

Kuuekordne suure slämmi võitja Becker arvas, et kui 23-aastane jaapanlanna ei suutnud Roland Garrosil meediaga suhelda, siis ei suuda ta ka edaspidi tipptennisega kaasnevate pingetega toime tulla.

53-aastane kolmekordne Wimbledoni tšempion rääkis Eurospordi Cube`ile: „Ilma meediata pole auhinnaraha, pole mingeid lepinguid. Ja poolt kooki sulle ei pakuta.“

„Ma isiklikult vihkasin meediat samamoodi. Mulle ei meeldinud ajakirjanikega rääkida, kuid ma pidin seda tegema. Osaka ütles, et võttis end turniirilt maha, sest ei suutnud pingetega toime tulla. See tekitab hoopis suurema küsimuse. Sest kui ta ei tule meediaga suhtlemisega toime Pariisis, miks peaks ta sellega toime tulema näiteks US Openil?“

„Mul on tunne, et Osaka karjäär on tema mentaalsete probleemide tõttu tõsises ohus. Peame seda võtma päris tõsiselt,“ sõnas Becker.

Osakale määrati pärasti esimest mängu pressikonverentsile mitte ilmumise eest 15 000 dollari suurune rahatrahv ning ähvardati diskvalifitseerimisega, kui ta ühepoolset meediaboikotti ei lõpeta.

2018. aasta US Openi võitja võttis end seepeale Prantsuse lahtistelt maha ning selgitas Twitteris miks ta seda tegi.

„Olukord kuhu sattusin pole üldse selline, mida ma ette kujutasin või kavatsesin pressikonverentsidest loobumisega saavutada. Ma ei tahtnud kuidagi olla häiriv tegur ja tunnistan, et mu sõnumi ajastus polnud ideaalne ning sisu oleks pidanud olema selgem,“ tviitis jaapanlanna.

scroll to top