Karl Kiur Saar ja Daniil Glinka Monastiri finaalis!

– Karl Kiur Saar / Foto: Igor Pissarev/ETL

Daniil Glinka ja Karl Kiur Saar pääsesid Monastiri M15 ITF-i turniiril paarismängu finaali, kui nad üllatavalt kindlalt alistasid teisena asetatud Wissam Abderrahmani (Tuneesia) ja Yusuke Takahashi (Jaapan) 6:4, 6:2.

Eesti paari võidus oli suur osa otsustavate punktide võitmisel. Nimelt mängitakse ITF-i turniiridel paarismängus seisult 40:40 nn mõlemapoolne geimpall. Seis 40:40 esines selles mängus seitse korda ja neist kuus geimi võitsid Glinka/Saar. Sealjuures teises setis alates seisult 3:2 võitsid Glinka/Saar otsustava punkti vastase kahes servigeimis. Eestlaste esimese servi õnnestumisprotsent (48) jättis küll soovida, aga nad võitsid esimeselt pallingult 81% punktidest. Suur osa oli ka murdepallide realiseerimisel: Glinka/Saar 5st 5 (!) ja vastased 6st 2.

Kui seni on Glinka/Saar alistanud kolmanda ja teise asetusega paari, siis finaalis kergemaks ei lähe, sest nad kohtuvad esimesena asetatud itaallaste Mattia Bellucci ja Federico Iannaconega. Itaallased pole seni kaotanud settigi, Eesti paar veerandfinaalis ühe kaotas.