fbpx
Close

VIDEOARHIIV | Paljude meelest kõigi aegade suurim finaal Monte Carlo turniiri ajaloos

ATP Touri üks hinnatumaid turniire Monte-Carlo Masters peetakse iga aasta aprilli keskel. See aasta jäi see teada põhjustel küll ära, aga turniir kõnetab tennisehuvilisi endiselt.

Hinnatud liivaturniiri vaieldamatu kuningas on Rafael Nadal, kes võidutsenud seal koguni 11 korda! Enam-jaolt on Nadal olnud oma vastastest peajagu üle. Paljude meelest pärineb aga üks meeldejäävamaid ja võib-olla ka parimaid finaale hoopis aastast 1995. Siis kohtusid parem 5st setist peetud finaalis nimetatud turniiri kolmekordne võitja austerlane Thomas Muster ja legendaarne sakslane, karjääri jooksul kuus Suure slämmi turniiri võitnud Boris Becker.

Finaali tegid intrigeerivaks mõned tegurid, mis me siin üles loetleme:

  • Boris Beckerile oli see viies ATP liivaturniiri finaal, enne seda oli ta pidanud sellelt väljakukattelt alati kaotajana lahkuma. Ta oli heas mänguvormis ja võidunälg ka võhikule silmnähtav. Teel finaali loovutas ta vaid ühe seti, poolfinaalis Goran Ivanisevicile
  • Thomas Musterit peeti neil aastail üheks paremaks liivamängijaks. Alates tolle aasta veebruarist polnud ta kaotanud ühtegi mängu liivaväljakul ja jõudis Monte Carlos finaali settigi loovutamata
  • Beckeri mängustiil oli agressiivne, trumbiks võimas serv ja sage võrku tungimine
  • Musteri mäng oli paljuski rajatud kaitse- ja kontramängule, vastaste vastupidavuse proovilepanekule
  • kontrastina mängustiilile hoidis Becker oma emotsioone üldiselt vaos
  • Muster seevastu oli tohutu energiaga ja vahel demonstratiivselt arrogantne. Tundus kogu aeg, et see pomm kohe-kohe lõhkeb!

Finaalist on tehtud väga hea kokkuvõtte, mis ei ole liiga pikk, samas andes ülevaatliku pildi selle käigust. Head vaatamist!

scroll to top