fbpx
Close

EELVAADE | Kas elu parimas hoos olev Medvedev murrab Djokovici?

– Austraalia lahtiste finaal: Novak Djokovic vs Daniil Medvedev / Foto: AFP/Scanpix

Eesti aja järgi pühapäeval kell 10:30 algab Austraalia lahtistel meeste üksikmängu suur finaal Novak Djokovici ja Daniil Medvedevi vahel. Heidame põgusa pilgu meid eesootavale põnevale vastasseisule.

Maailma esireket serblane Novak Djokovic ja venelane Daniil Medvedev on omavahel seni kohtunud seitse korda. Võitudega 4:3 juhib Djokovic, kuid siin on oluline märkida, et viimasest neljast kohtumisest on kolm võitnud Medvedev. Viimati Londonis ATP finaalturniiril numbritega 6:3, 6:3. Suurel slämmil on oldud vastamisi vaid korra, 2019. aastal just Austraalia lahtistel (4. ring). Siis võitis serblane tulemusega 6:4, 6:7, 6:2, 6:3. Ent see juhtus kaks aastat tagasi, seega võrdlusmoment on mõneti tinglik. Viiest parem mängiti ka nende esimest matši Davis Cupil 2017. aastal, mis jäi Medvedevi vigastuse tõttu neljandas seti alguses pooleli.

Tõsi, matš suure slämmi turniiri finaalis, eriti Austraalia lahtistel, on mõnevõrra teine lugu. Ilmaasjata pole Djokovic võitnud siin kõik kaheksa finaali (!), kus ta osalenud. Tal on justkui võitmatuse aura pea kohal, eriti turniiri otsustavas faasis. See on segu väga kõrgest mänguklassist, võidukogemusest ja võitlejaloomusest. Tegemist on vaieldamatult serblase ühe lemmikturniiriga.

Sellegipoolest näib Medvedev sobivaima kandidaadina, et murda valitseva meistri hegemoonia Austraalias. Venemaa tennisistil on praegu käsil karjääri pikim võiduseeria, mis algas eelmisel aastal ja tänaseks on ta võitnud järjest 20 matši, kusjuures neist 12 maailma esikümnesse kuuluvate tennisistide üle (!). Samas on huvitav, et Medvedev polnud enne tänavusi Austraalia lahtisi kordagi võitnud viiesetilist mängu. Nüüd see õnnestus esimest korda 3. ringis Djokovici kaasmaalase Filip Krajinovici vastu. See on oluline moment, sest finaal võib vabalt venida nii pikaks.

“Kui Novakilt küsitaks, keda ta eelistanuks finaalis, kas Tsitsipast või Medvedevit, valiks ta tõenäoliselt Tsitsipase,” arvas endine maailma esireket sakslane Boris Becker.

“Medvedev mängib liiga ettearvamatult ja tal on nüüd käsil hämmastav seeria. Tal on võimas käik sees, kuid ei tohi unustada, et venelane mängib turniiri kaheksakordse meistriga. Tegemist on Novaki lemmik slämmiturniiriga ja see mõjutab kindlasti igat vastast. Arvan, et Novak on favoriit, kuid Medvedev on kõige raskem vastane, kes tal finaalis olla võiks,” lisas Becker.

Endine Hispaania tippmängija Alex Corretja rääkis Eurospordile aga veelgi huvitavamalt: “Nad on üksteise peegelpildid: uskumatud tagakäe diagonaallöögid ja üleminekud piki joont lüües. Ma arvan, et Medvedev ja Djokovic kurnavad üksteist korralikult. Ootan väga pikka matši, sest neil on sarnane mängustiil. Ainus erinevus on see, et Djokovic on võitnud 17 suure slämmi turniiri, millest kaheksa Melbourne’is. Aga kui arvestada hetke mänguvormi, siis Medvedevil on see veidi parem. Teda on praegu väga raske võita, Novak peab näitama maksimumi. Vajatakse väga selget mänguplaani, sest mõlemad on kaitses uskumatult head. Mõlemad küll armastavad rünnata, kuid nad ei tee seda pidevalt. Huvitav on näha, kuidas hakkab initsiatiivi võtmine mängus vahelduma. Ma ei imestaks kui matš kestaks üle nelja tunni. Kui mõlemad on terved, ootab meid ees kuradima lahe matš. Võib-olla eelistan Novakit, aga mitte eriti, nii 55-45% tema kasuks.”

Kahe tuntud endise mängija arvamused võtavad üsna hästi kokku selle intriigi, mis meid ees ootab meeste üksikmängu finaalis. Ennustusportaali Paf.com võidukoefitsiendid on samuti pea võrdsed, Djokovicil 1,86 ja Medvedevil 2,00.

scroll to top