Sloane Stephens kaotuseta WTA finaalturniiri poolfinaali

Sloane Stephens pärast mängu võitmist. / Foto: AFP/Scanpix

Ameeriklanna Sloane Stephens (5. asetus) alistas WTA finaalturniiril Singapuris Punase alagrupi viimases mängus Angelique Kerberi (Saksamaa, 1) 6:3, 6:3 ja lõpetas täiseduga.

Ühepoolsele tulemusele vaatamata oli võitlust kõvasti. Näiteks avasetis asus Stephens oma pallingul 5:2, 40:15 juhtima, aga Kerber suutis selle geimi murda. Paraku kaotas sakslanna kohe otsa oma pallingu. Teises setis võitis Stephens neljandas geimis vastase servi alles seitsmendalt murdepallilt, juhtis siis oma servil 3:1 ja 40:15, aga Kerber murdis jälle tagasi. Otsustavaks sai 8. geim, kus Stephensil oli seisul 4:3 vastase pallingul edu 40:0, kuid Kerber võitles viigi välja. Lõpuks ikkagi murre tuli ja see oli otsustav. Kuigi statistika näitab, et Stephens võitis 15st murdepallist 5, ei olnud Kerberi võitlusest enamasti kasu, sest geimikaotused nullisid kõik päästetud murdepallid. Kerber ise sai 10st murdepallist kätte 2, kuid temal jäi ka šansse kasutamata, eriti kohtumise algul.

Kuigi mõlemas alagrupis tekkis erinevaid “surnud ringi” võimalusi, oli järjestus nii Valges kui ka Punases grupis ikkagi selline, kus kõik mängijad said erineva arvu võite. Punases grupis järgnesid Stephensile Kiki Bertens 2, Kerber 1 ja Naomi Osaka 0 võiduga. Igatahes vigastuse tõttu finaalturniirist eemale jäänud maailma esireket Simona Halep oli väga kehv ennustaja, sest ta pakkus soosikuteks Osakat, Petra Kvitovat ja Caroline Wozniackit, kes kolme peale said ainult ühe kohustusliku võidu, sest Wozniacki ja Kvitova mängus pidi ju keegi võitma.

Homsetes poolfinaalides on vastamisi Elina Svitolina (Ukraina, 6) – Bertens ja Stephens – Karolina Pliškova (Tšehhi, 7). Edasi sai seega “kehvem” nelik, jutumärkidesse on sõna pandud põhjusel, et edetabeli põhjal nõrgemad ei pruugi seda alati olla. Vähemalt eelmise sajandi suure staari Martina Navratilova üks soosikutest (Pliškova) püsib veel konkurentsis.

Omavahelistes mängudes juhib Stephens Pliškova vastu 2:1, kusjuures ainsa kaotuse sai ameeriklanna tänavu kevadel Madridi liivaväljakul. Kuid kõvakattel ja murul on Stephens seni peale jäänud. Veel vähem on omavahel kohtunud Svitolina ja Bertens, kelle mängude seis on 1:1 (mõlemad kõvakattel). Tänavu Cincinnatis jäi peale Bertens.