fbpx
Close

Sabalenka ja Swiatek näitasid jõudu, ka Kaia Kanepi alistaja jõudis kaheksandikfinaali

Iga Swiatek loovutas vaid ühe geimi / Foto: EPA/Scanpix

Wimbledoni turniiri naiste üksikmängu tabeli alumises pooles selgusid täna kaheksandikfinalistid ja suurima avalduse finaalipääsuks tegid kaks favoriiti, Arina Sabalenka (Valgevene, 2) ja Iga Swiatek (Poola, 7).

Kokku läheksid nad omavahel veerandfinaalis, seega enne poolfinaali peab vähemalt üks välja langema. Eks Swiatek on oma oskusi suurel slämmil juba näidanud, aga Sabalenka karjääri peamine küsimärk seisnebki selles, et miks viimase kolma aastaga kümme WTA turniiri võitnud valgevenelanna pole ikka veel slämmiturniiril 1/8 finaalist kaugemale jõudnud.

Wimbledobis oli Sabalenkal raskusi 2. ringis, kus ta kaotas inglanna Katie Boulteri vastu esimese seti. Aga võib-olla selliseid raskusi ületada oligi maailma neljandal reketil vaja, sest täna alistas ta Maria Camila Osorio Serrano (Kolumbia) juba 6:0, 6:3. Tõsi, Osorio Serranot tuntakse ikkagi eelkõige kui head liivaväljakute mängijat.

Oma edasipääsušansside kohta oli Sabalenka ikkagi filosoofiline, midagi konkreetset ta ei öelnud. “Tunnen, et Wimbledoni on eriline paik. Siin on eriline väljakukate. Ma ei tea… Õhkkond on ka eriline. Ma ei tea, aga naudin seda rohkem kui ükskõik millist muud turniiri. Iga mäng on uus. Kunagi ei tea, mis juhtub. Sa pead lihtsalt mängima oma taseme välja ja võitlema iga punkti eest. Seda ma just praegu teen,” rääkis Sabalenka.

Swiatek loovutas vastasele veel vähem geime, kui alistas Irina Camelia Begu (Rumeenia) 6:1, 6:0. Ilmselt enamik tennisesõpru teab, et Swiatek on suure slämmi turniiri võitnud Pariisis, aga paljud ei tea, et juunioride slämmiturniiri võitis ta just Wimbledonis. Edu Londonis ei ole talle võõras.

Favoriitidel ei ole kerged vastased, Sabalenka kohtub Jelena Rõbakinaga (Kasahstan, 18) ja Swiatek Ons Jabeuriga (Tuneesia, 21). Jabeur võitis Birminghamis oma karjääri esimese WTA turniiri ja Eastbourne’is kaotas 2. ringis turniiri hilisemale võitjale Jelena Ostapenkole (Läti). Aafrika parim tennisist on kahtlemata ohtlik ja samuti Rõbakina, kes jõudis Eastbourne’is poolfinaali ja kaotas ka Ostapenkole. Jabeur lülitas täna 5:7, 6:3, 6:2. välja 11ndana asetatud Garbine Muguruza (Hispaania), kes on 2017. aasta Wimbledoni võitja

Lisaks tasub mainida, et esimeses ringis Kaia Kanepi alistanud Ljudmilla Samsonova (Venemaa) on jõudnud ka 1/8 finaali. Berliinis tiitli teeninud Samsonova on nüüd murul võitnud kümme mängu järjest, täna alistas ta Sloane Stephensi (USA) 6:2, 2:6, 6:4. Venelanna tegi 44 lihtviga Stephensi 17 vastu, aga võitis äralöögid 31:8. Need numbrid näitavad selgelt, kumb selles kohtumises ründas. Samsonoval seisab aga 1/8 finaalis ees tõelina katsumus Karolina Pliškova (Tšehhi, 8) näol. Seega on tabeli alumises pooles siiski päris palju neid mängijaid, kes reaalselt pretendeerivad finaalikohale.

scroll to top