Wimbledonis juba esimene suurüllatus sündinud: Stefanos Tsitsipas langes välja

Musklite näitamine on Frances Tiafoe üks tavalisi võidužeste. / Foto: AFP/Scanpix

Wimbledoni turniir algas küll vihma tõttu ettenähtust mõnevõrra hiljem, kuid kahel peaväljakul on katus ja seal alustati õigeaegselt. Ühes neist mängudest sündiski sensatsioon, kui Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 3) kaotas Frances Tiafoele (USA) 4:6, 4:6, 3:6.

Tsitsipas oli juuni esimesel poolel Pariisis läinud lõpuni ehk mänginud seitse kohtumist, aga viimase ta kaotas Novak Djokovicile (Serbia). Ta võttis vastu küll Halle turniiri korraldajate vabapääsme pakkumise, ent hiljem sellest loobus. Nii ei mänginud kreeklane enne Wimbledoni muruväljakul ühtki kohtumist ja see võis kätte maksta. Tõsi, arvestades mängijate stiili on Tiafoel võimalus Tsitsipasele vastu saada just kiire põrkega väljakuil, saviliival oleks see sisuliselt lootusetu.

Tiafoe ei kaotanud ühtki oma pallingugeimi, kuigi Tsitsipasel oli seitse murdepalli. Kahes setis, esimeses ja kolmandas sai Tiafoe kätte kohe esimese geimi vastase servil. Selline algus lisas enesekindlust ja ameeriklane, kes on praegu maailma edetabelis 57. kohal, enam ei vääratanudki. Ässad võitis küll Tsitsipas 15:7, aga kokkuvõttes tegi Tiafoe 43 ja kreeklane 35 äralööki (lihtvigu mõlemal 22). Võrgus käis Tiafoe rohkem, aga protsentuaalselt ta lendpallide abil kuigivõrd rohkem punkte ei võitnud (60% vs 59%).

Kerge ehmatusega pääses esireket Djokovic, kes kaotas 19-aastase Briti tulevikulootuse Jack Draperi (ATP 253.) vastu esimese seti, kuid võitis ikkagi veenvalt 4:6, 6:1, 6:2, 6:2. Esimeses setis jäi Djokovic 1:3 taha ja seejärel ei realiseerinud kahes geimis kokku kuut murdepalli.

Õhtupoolikul sündis esimene üllatus ka naiste üksikmängus, kus välja langes Petra Kvitova (Tšehhi, 10). Kuid tema alistaja oli siiski tuntud tennisist – 2017. aasta US Openi võitja Sloane Stephens, kelle võidunumbrid kirjutati 6:3, 6:4.