fbpx
Close

Billie Jean King Cupi finaalis kohtuvad Venemaa TF ja Šveits

Ljudmilla Samsonova tõi Venemaale kaks punkti. / Foto: AP/Scanpix

Esimest korda uue nime all ja uues formaadis peetud naiskondliku tenniseturniiri, mida varem kutsuti Federation Cup, finaali jõudsid Venemaa TF ja Šveits.

Need kaks naiskonda olid ka ainsad, kes said Prahas peetavaks Billie Jean King Cupi finaalturniiriks kokku parima koosseisu. Esikümne mängijaist tegi turniiril kaasa vaid Barbora Krejcikova (Tšehhi WTA 3.), kuid ta ei suutnud oma naiskonda aidata alagrupist edasi. Ülejäänud esikümne mängijad eelistasid valmistumist WTA finaalturniiriks või siis ei kuulunud nende naiskond 12 parema hulka. Ilmselt oli suurim kaotaja Hispaania, kes jäi ilma kahest esikümne mängijast.

Reedestes poolfinaalides oli rohkem hädas Venemaa. Meie idanaabri koondis proovis teise numbri kohal juba kolmandat mängijat – Kanada vastu oli väljakule tulnud Darja Kasatkina, Prantsusmaa vastu Jekaterina Aleksandrova ja täna USA vastu Ljudmilla Samsonova. Venemaal on esinumbri Anastassia Pavljutšenkova (WTA 12.) taga üsna võrdne nelik – Kasatkina on maailma edetabelis 28., Veronika Kudermetova 31., Aleksandrova 32. ja Samsonovas 40. Valiti edetabeli põhjal kõige nõrgem, aga just Samsonova sai jagu Sloane Stephensist 1:6, 6:4, 6:3. Stephensi parim seis oli teises setis vastase pallingul 3:2, 40:15, aga murdepallid jäid kasutamata ja seti lõpus tegi ainsa murde Samsonova.

Kuid ameeriklannade esireket (sellel turniiril, mitte tegelik esireket) Danielle Collins (WTA 30.) suutis samamoodi avaseti kaotuse järel võita 6:7, 7:6, 6:2. Midagi dramaatilist siiski polnud, sest teises setis ei sattunud Collins kordagi kaotuseohtu. Paarismängus kerkis aga kangelannaks Samsonova, kes tõi venelannadele ka teise võidu koos Kudermetovaga. Nad alistasid 6:3, 6:3 Shelby Rogersi ja Coco Vandeweghe.

Šveitsil läks märska lihtsamalt, kahes üksikmängus loovutasid nad Austraaliale vaid kaheksa geimi. Aga Austraalia on ka selgelt nõrgem kui USA, ehkki maailma esireketi Ashleigh Barty osavõtul olnuks vastu tugevam. Jil Teichmann alistas Storm Sandersi 6:0, 6:3 ja Belinda Bencic Ajla Tomljanovici 6:3, 6:2. Paarismängu otsustati mitte pidada, sest play-offis ei ole lõpptulemus oluline, vaid alagrupis tuleb alati matš lõpuni mängida.

Kui nüüd võrdleme finaliste, siis Šveitsi parim kolmik jääb venelannadest edetabelikohtadega maha vaid sümboolselt – Bencic on 17., Teichmann 39. ja Viktorija Golubic 45. Seega peaks laupäeval kell 17 algav finaal tulema igal juhul tasavägine.

scroll to top