Osaka loobus reievigastuse tõttu, Bertens poolfinaalis

Arstipaus ei aidanud Naomi Osakat. / Foto: Reuters/Scanpix

Kurvalt lõppes Singapuris peetav WTA finaalturniiri tänavusele US Openi võitjale Naomi Osakale (Jaapan, 3), kes pärast avaseti 3:6 kaotust andis loobumisvõidu hollandlanna Kiki Bertensile (8).

Osaka kannatas jalavigastuse all, kuid tuli siiski mängima ja hoidis pallingut seisuni 3:2. Paraku ei pidanud tervis vastu ning jaapanlanna võitis järgmises neljas geimis ainult kaks punkti. Ei aidanud ka arstipaus ning Osaka oli sunnitud loobuma.

Kuna Bertens lõpetas kahe võiduga ja settide suhtega 5:3 (kirja läheb ka loobumise tagajärjel saadud sett), siis pääseb ta igal juhul poolfinaali. Peaks nüüd ameeriklanna Sloane Stephens (5) võitma sakslanna Angelique Kerberit (1), oleks järjestus selge – Stephens kolme ja Bertens kahe võiduga edasi. Kerberi edu korral koguksid kolm naist kaks võitu. Kahesetiline võit annaks edasipääsu Kerberile (settide suhe samuti 5:3, Stephensil 4:4), kuid kolmesetilise võidu korral hakatakse Kerberi ja Stephensi (mõlemal suhe 5:4) paremuse selgitamisel lugema geimide vahet.