fbpx
Close

Roger Federeri arvates tuleks ATP ja WTA ühendada

Roger Federer. / Foto: Reuters/Scanpix

Kui koroonaviiruse ajastul on tennisistidel rohkem aega mõelda ka mittemängulistele teemadele, siis 20-kordne suure slämmi turniiride võitja Roger Federer ongi pausi ajal välja tulnud uue ideega.

Nimelt sooviks Federerr viia meeste ja naiste profitennise juhtivad organisatsioonid ATP ja WTA ühise katuse alla. “Ma ei tea, kas mina olen ainus, kes mõtleb, et aeg oleks naiste ja meeste tennis ühendada?” esitas Federer küsimuse oma Twitteri kontol. Ta jätkas teemat: “Ma ei pea silmas, et me võistleksime koos, vaid organisatsioonid tuleks ühendada. Eriti just praeguses olukorras, kus saaksime kahe nõrga üksuse asemel ühe tugeva. Ka fännidel on segadus, sest punktisüsteemid ja turniiride kategooriad on erinevad, ka profitennise veebikülgi on kaks.”

Paremad naismängijad toetasid kohe Federeri. “Sa pole ainus, kes nii mõtleb,” kirjutas Twitteris Simona Halep. Petra Kvitova aga kutsus üles: “Tõstke käed, kes arvavad sama, mis Roger Federer!” 1960ndate ja 70ndate aastate tippmängija Billie Jean King aga sõnas, et ühtse organisatsiooni idee oli laual juba siis. “WTA loomine oli naismängijate plaan B,” kirjutas King, et algselt tahtsid naisprofid lihtsalt meeste katusorganisatsiooniga liituda.

Kui nii autoriteetne isik nagu Federer, kes lisaks omab kaasmängijate toetust, sellise ideega välja tuli, saab ATP-l ja WTA-l olema ühinemise vastu raske vaielda, ehkki tehniliselt selline asi kiiresti toimuda ei saa. Nagu kirjutatakse WTA tennisefoorumis, on naised algusest peale tahtnud meesmängijatega ühises organisatsioonis olla, kuid ATP tõrjuv hoiak sundis neid oma esindust looma. Eks nii väljendas enam-vähem ka King, kuid ta ei kritiseerinud mehi.

scroll to top