fbpx
Close

Abipakett on valmis: madalama edetabelikohaga mängijaile jagatakse kuus miljonit dollarit

– Raha / Foto: Pixabay

Nelja suure slämmi turniiri korraldajad ja tennise kolm katusorganisatsiooni ITF, ATP ja WTA on kokku pannud abipaketi, mis aitaks madalama edetabelikohaga profimängijaid, kirjutas BBC Sport.

Käesoleva nädala lõpul avalikustatakse detailselt, kuidas jaotatakse abiraha, mida kokku on vähemalt kuus miljonit dollarit ehk umbes 5,5 miljonit eurot. Arvesse võetakse mängijate edetabelikohti, aga ka nende keskmist teenistust viimastel hooaegadel.

Samal ajal on ATP tuuri kolm liidrit Novak Djokovic, Roger Federer ja Rafael Nadal samuti ulatamas abikäe nõrgematele mängijatele. Djokovic juba tutvustas Sports Illustratedile projekti, kuidas igaühe panus vastavalt edetabelikohale proportsionaalselt langeb. Maailma esisaja tennisistid ja paarismängu edetabeli 20 paremat peaksid panema kokku miljon dollarit, kusjuures ATP esiviisik (nimetatud kolm meest ning Dominic Thiem ja Daniil Medvedev) panustaks igaüks 30 000 dollariga, aga mängijad, kes asuvad kohtadel 51-100, paneksid välja 5000 dollarit.

Tipptennisistide arvestuste kohaselt võimaldaks selline süsteem mängijatel, kelle edetabelikoht on vahemikus 250 kuni 700, saada 10 000 dollarit. Kui nüüd abi piirduks maailma 700. mängijani, jääksid näiteks Kristjan Tamm (737) ja Vladimir Ivanov (738) sellest paketist napilt välja, aga Jürgen Zopp ja Elena Malõgina kuuluksid abisaajate hulka. Kuid siin on küsimus tippmängijate panusest, aga ATP, WTA ja ITF-i abisaajate ring oleks ilmselt laiem. Igatahes ütlesid tennise juhtorganisatsioonide esindajad, et nad püüavad raha jaotada võimalikult õiglaselt.

Mõnes riigis on ka kohalik alaliit alustanud toetuse määramist. Näiteks Suurbritannia LTA pakub oma riigi mängijaile edetabelikohtadel 100 kuni 750 igaühele 1140 naela ehk ligi 1300 eurot. Kuid alaliit teatas, et kui neile mängijaile saabub rahasüst rahvusvahelistelt organisatsioonidelt, siis jäävad nad kodusest toetusest kõrvale.

scroll to top