fbpx
Close

Andy Roddick: Federer hoidis mind 12 aastat lõa otsas

Roger Federer ja Andy Roddick pärast nende viimast omavahelist mängu 2012. aastal Miamis, kui ameeriklane üle pika aja kardetud vastast võitis. / Foto: Reuters/Scanpix

Kui võistlustennise uudiseid pole, siis tuleb teha teistsugseid uudiseid ja nii leidis ka Tennis Channel Live otseülekande asemel kodust üles ameeriklase Andy Roddicki, kes ausalt tunnistas, et pikaajalisel maailma esireketil Roger Federeril oli tema suhtes ülemvõim.

Kui mõni tennisist peaks olema just eriliselt frustreeritud sellest, et peab mängima Federeriga, siis parim näide on kahtlemata Roddick. Ta kaotas 12 aasta jooksul, mil nad profitennises omavahel kohtusid, šveitslasele 3:21. Suure slämmi finaalides mängisid nad neli korda ja alati jäi peale Federer. Kõige dramaatilisem oli Roddicki kaotus 2009. aasta Wimbledoni ajaloo kõige pikemas (77 geimi) finaalis, kus Federer võitis 5:7, 7:6, 7:6, 3:6, 16:14. Federer kaotas ühe geimi rohkem ja kuni matši viimase geimini seisul 15:14 polnud Roddick loovutanud ühtki oma pallingut ja ise murdnud vastase kahel korral, aga ameeriklane ikkagi ei võitnud.

Nüüd rääkis Roddick Tennis Channel Live’ile, et Federer hoidis teda lõa otsas mitmel erineval viisil. “Näiteks iga kord, kui ma üritasin tõrjel eeskäe poolele ümber joosta, tegin ma seda valel ajal. Hakkasin murdosa sekundi võrra varem liikuma ja Roger aimas seda,” selgitas Roddick üht mänguaspekti, kus šveitslane teda pidevalt alt tõmbas.

Kolmes Wimbledoni finaalis Federeriga mängimine oli Roddicki sõnul masendav. “Oma parimal ajal ta võis mängida servi-vollet, kaitsta osavalt ja lüüa sinust võrgus mööda. Sa tunned, et mingi otsus tuleb teha, aga ükski pole hea,” meenutas Roddick. “Tema oskus minu tempoga kaasa minna ja võidukaid tõrjeid lüüa oli frustreeriv.”

Loo puänt on aga selles, et olles Federeri vastu kaotusseisus 2:21, võitis Roddick nende viimase omavahelise mängu 2012. aasta Miami turniiril. “Olin kogu aeg olnud tema teise serviga hädas, aga selles mängus järsku sain hakkama. Vahepeal lõin kolm-neli tõrjet järjest punktiks. Siis Roger vaatas mulle otsa ja ta pilk ütles: nüüd sa lõpuks oskad seda. Kuid ma olen ikka väga rumal, et see võttis mul aega 12 aastat,” raputas Roddick endale tuhka pähe.

1982. aasta 30. augustil sündinud Roddick võiks praegugi profituuril mängida, kui arvestada, et ta on Federerist aasta noorem. Aga ta pani karjäärile punkti 2012. aasta US Openil, oma viimases mängus kaotas ta väärikale vastasele, sama turniiri endisele võitjale Juan Martin del Potrole.

Nelja kaotatud finaali kõrval on Roddickil ka üks slämmiturniiri võit – 2003. aasta US Openil alistas ta finaalis Juan Carlos Ferrero 6:3, 7:6, 6:3. Federer oli sel turniiril välja langenud 1/8 finaalis kaotusega David Nalbandianile, kes erinevalt Roddickist oli šveitslasele alati ebamugav vastane. Roddick võitis poolfinaalis Nalbandiani 0:2 kaotusseisust ja vastase matšpallilt 6:7, 3:6, 7:6, 6:1, 6:3. Nii et vahel võitis ka ameeriklane vajalikul hetkel põnevaid mänge.

Maailma esireket oli Roddick 13 nädalat 2003. aasta 3. novembrist 2004. aasta 1. veebruarini ehk siis põhiliselt profitennise talvepausi ajal. Ta loovutas selle tiitli pärast Australian Openit, mille võitis Federer ja ajalooliselt tõusis just siis esmakordselt maailma esireketiks.

scroll to top