fbpx
Close

Põhjanaabrite käsi käis kehvasti, hõimuveli Ungarist lõhkas pärast neljatunnist trillerit üllatuspommi

– Marton Fucsovics / Foto: AFP/Scanpix

Mõlema soomlase, Emil Ruusuvuori ja Henri Kontineni, tee Austraalia lahtistel meistrivõistlustel sai kolmapäeval kurva lõpu.

Ruusuvuori komistas üksikmängu teises ringis hispaanlase otsa, kellele ta varem kaotanud ei olnud, Kontinen lahkus noruspäi koos Edouard Roger-Vasseliniga pärast avaringi üllatuskaotust Leedu-Kasahstani paarile Ricardas Berankis/Mihhail Kukuškin.

21-aastane Ruusuvuori pidi üle kolme tunni kestnud matšis tunnistama Pedro Martinezi paremust 6:1, 3:6, 2:6, 6:7 (5). Ruusuvuori paikneb ATP edetabelis 86. positsioonil, Martinez koha võrra tagapool. Varem peetud kahes omavahelises kohtumises oli Ruusuvuori peale jäänud. Teatavasti sai Soome tennisetäht Australian Openi avavoorus jagu maailma 11. reketist prantslasest Gael Monfilsist.

Meeste paarismängutabeli 11. asetus Kontinen/Roger-Vasselin pidid samuti pettunult Australian Openilt lahkuma. Asetamata duo Berankis/Kukuškin olid otsustavatel hetkedel kindlamad 7:6, 6:4.

Mis meie põhjanaabritel jäi tegemata, selle korvas hõimuveli Ungarist Marton Fucsovics. Maailma edetabeli 55. mees alistas Šveitsi ässa Stan Wawrinka pisut üle nelja tunni kestnud kohtumise järel viies setis 7:5, 6:1, 4:6, 2:6, 7:6 (11:9).

Kui pärast neljandat setti võis arvata, et kogenum šveitslane võtab viimases oma, siis jõudis ta küll võidu lävele, kuid viimane samm jäi tegemata. Wawrinka mängis otsustavat setti ilmselgelt kindla peale, lootes aeg-ajalt susata oma tagakäega. Kuid 2014. aasta Australian Openi tšempion oli ise see, kes lihtvigu tegi. Seisul 4:3 murdis ungarlane Wawrinka pallingugeimi seisuks 5:3 ja pääses servima matši võidule, kuid 35-aastane šveitslane murdis kohe vastu.

Austraalia lahtistel mängitakse otsustavas setis seisul 6:6 kiire lõppmäng 10 punktini. Wawrinka ei hellitanud ning põrutas tie break`is 5:1 ette ning muidu rõõmsat kisa-kära teinud madjaritest pealtvaatajad katsid rahvuslippudega juba märjaks kiskuvaid silmi.

Wawrinka oli näiliselt enesekindlus ise – 8:4, 9:6 edu ja kolm matšpalli. Kurnatud olemisega Fucsovics ammutas aga äkki ei tea kust kaitsemänguks meeletu koguse energiat, päästis mitu uskumatut palli ning pärast pikki rallisid, kus mõlemad mehed püüdsid eksimust vältida, järgnes Wawrinkalt kaks lihtviga 8:9. Tribüünidel istuvad ungarlased tõusid võidulootuses püsti. Üks punkt veel! 28-aastane Fucsovics võitis aga kolm punkti järjest ning viskas pärast viimast punkti end väljakule pikali. Võit!

Matšijärgses intervjuus sõnas Ungari tennisemängja, et on väsinud aga õnnelik. Fucsovics pidi ka AO avaringis viis setti austraallase Marc Polmansi vastu mängima, et edasi pääseda.

„Tänan Ungarit ja ungarlasi,“ suunas Fucsovics kiidusõnad kõigepealt teda toetanud publikule. „Oli väga raske mäng. Aga aitäh ka minu tiimile, mu tennise – ja füüsilise ettevalmistuse treeneritele. Me teeme igapäevaselt meeletut tööd ja tänu sellele pidasin täna vastu.“

Fucsovics kohtub kolmandas ringis Kanada servikahuri Miloš Raoniciga.

scroll to top