fbpx
Close

Soome alistas USA ja pääses Davis Cupil kaheksa parema hulka

Soome rõõmustab võidu üle, keskel näoga meie poole esireket Emil Ruusuvuori. / Foto: Reuters/Scanpix

Soome tennisemeeskond pääses esmakordselt Davise karikasarjas kaheksa parema hulka, kui pääses novembri lõpus Malagas peetavale finaali play-off turniirile.

Selleks, et jõuda alagrupis kahe parema hulka, tuli Soomel alistada kahekordne (2005 ja 2018) karikavõitja Horvaatia ja 32-kordne karikavõitja USA, kes küll viimati võitis 2007. aastal. Täna kindlustas Soome Splitis peetaval turniiril D-grupis vähemalt teise koha, kui asus USA vastu üksikmängude järel juhtima 2:0. Soome peakangelane oli 22-aastane Otto Virtanen, kes maailma 125. reketina võitis kõik kolm üksikmängu. Täna jäi Virtanen Mackenzie McDonaldi (ATP 39.) vastu punktidega alla 101:113, aga võitis mängu 7:6, 1:6, 7:6. Otsustavas setis oli McDonald kaks korda murdega ees, aga Virtanen viigistas ja siis päästis veel seisul 5:5 kolm murdepalli. Omakorda teenis soomlane matšpalli järgmises geimis, aga lõpuks võitis tie-break’is 9:7, kusjuures enne olid ka McDonaldil matšpallid seisudel 6:5 ja 7:6.

Soome esireket Emil Ruusuvuori (ATP 57.), kes võitis kolmest üksikmängust kaks, alistas täna maailma 14. reketi Tommy Pauli 7:6, 6:4. Ameeriklastel ei mänginud kaasa esireket Taylor Fritz, ent teine reket Frances Tiafoe (ATP 12.) ja kolmas reket Paul olid kohal, Kuid USA ei pannud Soome vastu mängima Tiafoe’d, kes oli kaotanud kohtumise nii Horvaatia kui ka Hollandi vastu. Ilmselt läheb Holland D-grupist edasi esimesena ja Soome teisena, aga sisulist tähtsust sellel pole.

Täna kindlustasid edasipääsu ka karikakaitsja Kanada ja mullune finalist Austraalia. Kanadale piisas Bolognas Tšiili vastu ühest võidust ja selle tõi Alexis Galarneau (ATP 200.) Alejandro Tabilo (124.) üle. Ilma esisaja meesteta mänginud Kanadal oli sellega isegi 1:2 kaotuse korral tänu mänguvõitude vahele 7:2 esikoht A-grupis kindlustatud.

Austraalia alistas B-grupis 3:0 Šveitsi, kelle edasipääsulootused olid kadunud ja seetõttu nad ei pannud välja Stanislas Wawrinkat. Kuid Austraalia tagas just tänu 3:0-le alagrupis vähemalt teise koha. Pisut kummaline on see, et Austraalial on kolmest matšist 2 võitu ja Suurbritannial 2st 2, aga koduses Manchesteris mängivatel brittidel ei ole ikka edasipääs kindel. Kui Suurbritannia kaotab homme Prantsusmaale, tekib “surnud ring”, millega väljakuperemehed jäävad kolmandaks. Brittide võidu korral on nad esimesed ja Austraalia teine.

C-grupis otsustas esikoha Tšehhi – Serbia matš, aga edasipääs oli mõlemal kindel. Serbia pani Novak Djokovici täna välja ainult paarismängus ja nõrgendatud koosseisus jäädi üksikmängudes Tšehhile alla 0:2. Tšehhi on samasugune üllataja nagu Soome või Kanada, sest meeskonnas on ainult üks esisaja mängija Jiri Lehecka (ATP 30.). Teine reket Tomaš Machac on 119. kohal.

Nii said kuuest Davis Cupi paljukordsest võitjast (6 või rohkem karikavõitu) edasi vaid kaks – 28-kordne tšempion Austraalia ja üks 10-kordne võitja, sest nii palju tiitleid on võrdselt Prantsusmaal ja Suurbritannial.

scroll to top