fbpx
Close

Soome esireket alistas esimest korda Andrei Rublevi

Emil Ruusuvuori, kes oli ka Anett Kontaveidi paariline eestlanna viimases profimängus, sai täna kaaluka võidu. / Foto: Reuters/Scanpix

Soome esireket Emil Ruusuvuori (ATP 60.) suutis esmakordselt alistada maailma seitsmenda reketi Andrei Rublevi Cincinnati turniiri teises ringis. Varem oli Ruusuvuori Rublevile kaotanud kaks mängu, viimati tänavu Austraalia lahtistel kolmes setis.

Ligi kolm ja pool tundi kestnud mäng toimus meie aja järgi möödunud öö esimestel tundidel ja Ruusuvuori võidutulemus oli 7:6, 5:7, 7:6. Soomlane jäi peale ka punktidega 141:138, aga seda vaid otsustava seti tie-break’i 7:3 võitmise arvelt.

Kui tulemus justkui eeldaks, et murdeid oli vähe, siis tegelikult oli neid palju – Ruusuvuori realiseeris murdepalle 13st 6 ja Rublev 16st 7. Venelase üks enammurre tuligi sellest, et tavageime võitis ta kahe võrra rohkem, aga tie-break’id kuulusid soomlasele. Ka Ruusuvuori tunnistas, et mäng käis üles-alla. “Mul oli ka kolmanda seti tie-break’is rohkem õnne, sest kaks korda sain punkti võrgulindi kaudu,” lisas soomlane. “Loomulikult lisab selline võit hoogu ja enesekindlust. Just selliste mängude pärast olengi siin profituuril.”

Suur osa Ruusuvuori üldvõidus oli esimese seti lõpul, kus soomlane murdis servi tagasi nii seisul 4:5, kui ka 5:6. Tie-break’is oli soomlane ees 6:4 ja 7:6, kuid kaks settpalli sai ka Rublev, enne kui Ruusuvuori 12:10 võitis. Otsustavas setis oli Rublev ees 2:0, aga omakorda tema murdis tagasi, kui jäi taha 3:4. Paljud geimid olid pikad ja näiteks seisul 3:2 jäi venelasel neli murdepalli kasutamata. Ei ole siis imestada, et sellises mängus polnud servi statistika kummalgi kuigi hea ja Ruusuvuori sai oma suure võidu vaid 61% esimese servi punktide võitmisega (Rublev 65%).

Sel aastal varem oli Ruusuvuori alistanud veel ühe maailma esikümne mängija, kui sai ‘s-Hertogenboschi muruturniiril jagu Jannik Sinnerist (Itaalia), kes just eelmisel nädalal Torontos võitis karjääri esimese Masters 1000 turniiri. Tänu sellele esikohale läks itaallane Rublevist edetabelis mööda ja on nüüd karjääri kõrgeimal 6. kohal, kuid Cincinnatis on ikkagi Rublev asetatud seitsmendana ja Sinner kaheksandana.

Rublev ei ole aga Ameerika US Openi eel võitnud ühtki mängu, sest Torontos kaotas ta samuti teises ringis Mackenzie McDonaldile (USA), kes tol päeval edetabelis (59.) pea sama kõrgel kui Ruusuvuori. Esimeses ringis on Rublev mõlemal turniiril olnud vaba.

scroll to top