Rõbakina andis Sabalenkale vaid kolm geimi

Jelena Rõbakina Brisbane’i turniiri võidukarikaga. / Foto: EPA/Scanpix

Brisbane’i WTA 500 turniiril, mille tosin aastat tagasi võitis ka Kaia Kanepi, jõudsid finaali kaks favoriiti, kes mullu mängisid omavahel ka Austraalia lahtiste finaalis.

Mõistagi olid need Arina Sabalenka (1) ja Jelena Rõbakina (Kasahstan, 2), kes eelmisel aastal kohtusid neli korda ja omavaheliste mängude tulemus jäi 2:2. Rõbakina sai olulise võidu ja vähemalt väikese revanši Melbourne’i kaotuse eest Indian Wellsi finaalis. Täna oli aga 2022. aasta Wimbledoni tšempion Rõbakina üllatavalt kindel ja ta sai rivaali üle seni ülekaalukaima võidu 6:0, 6:3. Üldseis on aga endiselt Sabalenka kasuks 5:3, sest ta võitis kolm esimest mängu varasematel aastatel.

Rõbakina võitis tänases finaalis kaheksa esimest geimi, kuid kaotas teise seti seisul 2:0 oma servigeimi. Kuid ta tegi kohe uue murde ja sealt lõpuni hoidis servi. Lõpuks sai Sabalenka kätte ka kaks oma pallingugeimi, aga nagu tulemus eeldabki, võitis valgevenelanna servilt alla poolte punktidest – 52st 24 ehk 46%. Sealjuures polnud Sabalenka suure kaotuse põhjus topeltvead, mis on tal tihti olnud kirstunael. Seekord ta tegi neid ühe, kuid Rõbakina mitte ühtki.

“Vaatamata skoorile on sinu vastu alati raske mängida,” ütles Rõbakina autasustamisel rivaalile. “Oleme suutnud teineteist tagant utsitada ja see on suurepärane. Loodan, et see jätkub.”

Sarnaselt kohtusid ka Aucklandis WTA 250 turniiril esimese ja teise paigutusega mängijad, aga seal läks tulemus “õigetpidi”, sest Coco Gauff (USA, 1) alistas Elina Svitolina (Ukraina, 2) 6:7, 6:3, 6:3. Gauff võitis karjääri seitsmenda turniiri ja Rõbakinast on ta sellega ühe võrra ees. Samuti on mõlemal võrdselt üks slämmivõit.

Soomlastel oli ka täna lootus saada turniirivõit, aga Emil Ruusuvuori kaotas Hong Kongi ATP 250 finaalis esimesena asetatud Andrei Rublevile 4:6, 4:6. Viimati oli Soome esireket venelase alistanud mullu Cincinnati turniiri 2. ringis, aga kokkuvõttes on Rublev Ruusuvuori vastu 3:1 ees. Rublev selles finaalis oma pallingugeimi ei kaotanudki ning soomlasel oli ainult üks murdepall esimese seti viimases geimis.

Lõpuks oligi Ruusuvuori nelja ATP/WTA turniiri kohta ainus erand, kes sai nii-öelda väljaspool edetabelit finaali, sest ka Brisbane’i ATP 250 turniiril kohtusid Holger Rune (Taani, 1) ja Grigor Dimitrov (Bulgaaria, 2). Dimitrov võitis 7:6, 6:4, oma ainsa murde tegi ta teise seti seisul 3:3, aga oma servi ta ei kaotanud nagu ka Rublev. Kuid Dimitrovi ja Rune finaalis oli palju pikki geime ja kaks setti kestsid lausa 2 tundi ja 11 minutit. Rublev oli hakkama saanud tunni ja 17 minutiga.

Üldiselt juhtub sellist nädalat tennises ja eriti madalama taseme turniiridel väga harva, kus võidukarika saavad ainult esimese või teise asetusega mängijad. Pealegi jõudis esireket kõigil neljal turniiril vähemalt finaali.