Soome tennisemeeskond kaotas Austraaliale

Emil Ruusuvuori (vasakul) ja teda võitnud Alex De Minaur. / Foto: EPA/Scanpix

Soome tennisemeeskonna muinasjutt Davis Cupil sai otsa poolfinaalis, kui meie põhjanaabrid kaotasid Austraaliale 0:2.

Seekord tegi Soomel kaasa ka esireket Emil Ruusuvuori, aga ta ei suutnud alistada Austraalia liidrit Alex De Minauri, kes on ka edetabelis soomlasest märksa eespool (vastavalt ATP 12. ja 69.). Ruusuvuori oli ees vaid alguses, kui ta juhtis 2:0. Kuid varsti leidis ta end kaotusseisust 2:4 ja enam ta selles mängus juhtima ei pääsenud. Ruusuvuori tegi küll kaks murret, aga kaotas 10st oma servigeimist 5 ja võitis esimeselt servilt ainult 52% punktidest (De Minaur 75%).

Enne seda oli veerandfinaali kangelane Otto Virtanen (ATP 171.) jäänud 6:7, 2:6 alla Alexey Popyrinile (40.). Virtanenil oli esimeses setis settpall seisul 6:5, 40:30, kuid seda vastase pallingul. Kumbki aga avasetis murret ei teinud ja tie-break’is võitis Popyrin 7:5.

Ilmselt olnuks soomlastel rohkem šansse Tšehhi vastu, aga napilt ei suutnud tšehhid veerandfinaalis Austraaliat üllatada. Jordan Thompson kaotas Tomaš Machacile ja arvatavasti sel põhjusel panidki austraallased Soome vastu välja Popyrini. De Minaur tuli aga Jiri Lehecka vastu välja 4:6, 3:5 kaotusseisust, kuigi Tšehhi esireketil matšpalli siiski polnud. Paarismängus oli Austraalia juba favoriit, sest neil oli välja panna tipp-paar Matthew Ebden/Max Purcell.

Teises poolfinaalis kohtuvad homme Serbia – Itaalia. Oodata on novembri jooksul kolmandat kohtumist maailma esireketi Novak Djokovici ja Jannik Sinneri (4) vahel. Veerandfinaalis tõid mõlemad staarid meeskonnale võidu, et aga serblastel oli võitnud ka Miomir Kecmanovic, kindlustati sellega 2:0 võit Suurbritannia vastu. Seevastu Sinner pidi matšis Hollandiga välja tulema ka paarismängus, kus nad võitsid koos Lorenzo Sonegoga.

Üldiselt võib Itaalia olla homme isegi kerge favoriit, sest neil on parem paar (ehkki ei saa alahinnata Djokovici, kes küll väga harva paari mängib) ja väike eelis vast ka teiste reketite mängus, kus Sonego või Matteo Arnaldi on edetabelis eespool Kecmanovicist.