fbpx
Close

Petra Kvitova loobus Roland Garrosist vigastuse tõttu

Petra Kvitova Stuttgardi turniiril. /Foto: AFP/Scanpix

Kuuendana asetatud tšehhitar Petra Kvitova otsustas loobuda Prantsusmaa lahtistest tennisemeistrivõistlustest käsivarrelihase rebendi tõttu.

“Olen väga pettunud,” tunnistas Kvitova Twitteris. “Tundsin vasakus käsivarres valu paari viimase nädala jooksul ning MRI (magnetresonantsuuring – toim) kinnitas, et tegemist on teises astme rebendiga. Kui tuleksin täna väljakule, läheks olukord hullemaks.”

Kuna Kvitova pidi loobuma vahetult mängupäeval, siis ei saanud enam tabelis ka asetatud mängijaid ümber tõsta ning tšehhitari tabeliosa muutus märksa nõrgemaks. Kõigepealt vedas noorel sloveenitaril Kaja Juvanil, kes pääses turniirile lucky loser’ina, samuti tema vastasel Sorana Cirsteal (Rumeenia), kes muidu pidanuks mängima Kvitovaga. Samuti kõigil neil, kes kolmandas ringis pidanuks Kvitovaga kohtuma.

Natuke mõjutab Kvitova loobumine ka Anett Kontaveidi (17) võimalusi. Kui tal õnnestuks kolm ringi võita, siis kaheksandikfinaalis kohtub ta igal juhul endast edetabelis tagapool asuva mängijaga, sest potentsiaalselt pidanuks just seal teda ootama Kvitova. Nüüd on aga antud tabeliosa tugevaim (edetabeli põhjal) mängija Mihaela Buzarnescu (Rumeenia, 33), kes niigi juba asendas üht loobunud TOP32 mängijat.

scroll to top