Hiilgav! Poolteist tundi kulus Kaia Kanepil Julia Görgesi alistamiseks

Värske foto: Kaia Kanepi mängus Julia Görgesiga. / Foto: AFP/Scanpix

Kaia Kanepi võitis kuueaastase vaheaja järel esmakordselt matši Prantsusmaa lahtistel meistrivõistlustel, kui alistas avaringis Julia Görgesi (Saksamaa, 18) 7:5, 6:1.

Mäng kestis minuti vähem kui poolteist tundi ja seda peamiselt tänu ülipikale geimile teises setis, kus Kaia üheksanda murdepalli realiseeris ja 2:1 juhtima asus. See hetk oli ka lõplik murrang, sest enam Görges geimigi ei võitnud.

Kanepi alustas vastasest paremini ja murdis kohe Görgesi pallingu, kuid umbes veerand tundi hiljem oli pilt hoopis teistsugune, kui sakslanna eduseisul 4:1 tundus Kanepi seis üsna keeruline. Aga tegelikult oli eestlanna ju taga ainult ühe murdega ning selle ta sai tagasi seisuks 4:4. Nüüd asus ka õnn Kaia poolele, kui ta teenis mitu punkti tänu õnnestunud võrgupuutele. Natuke hakkas ka Görgesi serv ära vajuma ja Kanepi suutis erinevalt seti keskpaigast nüüd teist pallingut edukamalt rünnata.

Teises setis võitis kumbki oma servi, kui saabuski see murranguline geim, mis kestis 28 punkti ja üle 18 minuti. Kaial oli üheksa murdepalli, Görgesil kolm geimpalli. Üks neist oli Kanepile üliõnnelik, kui võrgupuude suunas juba auti lendava palli väljakule tagasi ja veel otse punktiks. Kuid eks järgmistes geimides tõestas Kaia, et õnn soosib tugevamaid – ta oli täna märksa kindlam kui Görges, kes tegi liiga palju lihtvigu. Esmakordselt pärast 2013. aastat võitis Kanepi Roland Garrosis, sest vahepeal oli ta kolm korda (2014, 2015, 2018) kaotanud avaringis. Veerandfinaali on Kaia Pariisis jõudnud aastatel 2008 ja 2012.

Kõige olulisem statistiline näitaja tänases mängus ongi vast lihtvigade arv: Kanepi 13, Görges 31. Eesti teise reketi kohta on see number väga hea, tavapäraselt ta ikka vähemalt 20 ringis lihtvigu teeb. Äralöögid napilt Görgesi kasuks 22:21, aga nagu näeme, oli Kaia kaheksaga plussis – igal juhul kõrge kvaliteedi tunnus.

Kaia lõi 2 ässa ja tegi 5 topeltviga (teises setis vaid ühe), Görges vastavalt 4 ja 3. Aga esimeses servi õnnestumisprotsent oli sakslannal väga madal – 43. Ka Kanepi 54% ei ole kõrge, aga liivaväljakul ajab asja ära. Lisaks teenis Kaia esimeselt pallingult 82, aga Görges ainult 60% punktidest. Kui teise servi punktid olid algul Görgesil paremad, siis lõpuks hakkas ka siin Kanepi domineerima ja oli protsentides parem 43-40. Muidugi ei saa öelda, et Kanepi murdepallide realiseerimine 18st 6 (Görges 2st 2) olnuks hea, aga arvestagem, et kaheksa kadumaläinud murdepalli ei tähendanud tegelikult midagi, kui ta üheksandaga geimi ikka võitis!

2. ringis kohtub Kanepi Shuai Zhangiga (Hiina, WTA 50.), kes alistas Varvara Lepchenko (USA, 129.) koguni 6:1, 6:1. Zhang on hoopis teistsugune mängija kui Görges – mitte nii võimsa rünnakuga, aga palju kindlam. Lisame, et välja langes Caroline Wozniacki (Taani, 13), kes kaotas Veronika Kudermetovale (Venemaa) 6:0, 3:6 3:6, kuigi alustas seitsme järjestikuse geimivõiduga. Nüüd ei ole Kanepi tabeliosas enne 1/8 finaali enam ühtki asetatud mängijat!