fbpx
Close

Petra Kvitova: ilma fännideta on kurb mängida

– Petra Kvitova sisenemas väljakule. Taamal finaalivastane Karolina Muchova | Foto: Reuters/Scanpix

Tšehhitar Petra Kvitova, kahekordne Wimbledoni tšempion, on avaldanud varemgi arvamust, et rahvusvahelist tennist pole enne mõtet taastada, kui pealtvaatajad saavad ka kaasa elama tulla.

“Minu jaoks on suure slämmi turniiri ilma fännideta mängida väga raske,” ütles Kvitova. “Mul on värske kogemus Tšehhis toimunud näidisturniirist ja see oli väga kurb.”

Samas Kvitova küll tunnistas, et kokkuvõttes oli ta rahul Praha turniiril mängimise otsusega. “Ma ei kujuta tõesti ette, kuidas me reageerime mängimisele ilma fännideta, kui palju me võitleme, kui palju emotsioone näitame. Hetkel on mul väga raske teha otsust, kas osaleda sellisel slämmiturniiril, kus pealtvaatajaid pole. On põhjuseid, et mängida ja ka põhjuseid, et mitte mängida,” lisas Kvitova.

Kommentaaride põhjal on just spordi superstaarid need, kes kõige rohkem kaotavad tühjade tribüünide ees mängimise tõttu, sest neid on ka alati kõige rohkem toetatud. NBA korvpalli suurim täht LeBron James ütles, et ei hakka mängima, kui pealtvaatajaid pole, ehkki praegustel andmetel kavatseb NBA alates augustist hooaja siiski lõpuni teha. Võistkonnaalal on isiklikku otsust aga märksa keerulisem teha, sest sa vead ju siis meeskonda alt.

Roger Federer oli veidi filosoofilisemal seisukohal: “Enda seisukohast öeldes ma ei suudaks näha tühje tribüüne, kuid midugi oleme võimelised mängima ka ilma fännideta. Teisest küljest loodan, et profituur naaseb endisel kujul, ehk peaksime selleks natuke ootama. Vähemalt seni, kuni on lubatud täita kas või kolmandik või pool tribüünidest.”

Rafael Nadal ütles, et ta ei taha mängida ilma pealtvaatajateta, kuid lisas: “Kui olukord ei luba mängida fännide ees, siis tuleb mul nagu teistelgi sellega kohaneda. Loodan siiski, et seis paraneb ja saame üsna varsti mängida pealtvaatajate ees. Tennis kaotab ilma nendeta praktiliselt igas aspektis.”

scroll to top