fbpx
Close

Briti tennisist Dan Evans: mis on raske Novak Djokovicile, pole seda nõrgematele mängijatele

Suurbritannia esireket Dan Evans. / Foto: Reuters/Scanpix

Suurbritannia praegune esireket Dan Evans (ATP 28.) on kriitiline nende maailma tennise ässade suhtes, kes keerulistes koroonaviiruse piirangute tingimustes ei soovi US Openil mängida.

Pihta hakkas kõik maailma esireketi Novak Djokovici intervjuust Serbia telekanalile Prva TV, kus ta kritiseeris US Openi toimumise nimel kehtestatud piiranguid. “Meid ei lubata Manhattanile, peame elama lennujaama lähistel hotellis, meid testitakse kaks-kolm korda nädalas. Kuid täiesti võimatu on see, et mul lubatakse tennisestaadionile kaasa võtta oma tiimist vaid üks inimene,” kurtis Djokovic.

Djokovic lisas, et temal läheb vaja võistlusel vähemalt kolme inimest: treenerit, füüsilise ettevalmistuse treenerit ja füsioterapeuti, ehkki US Openi korraldajad on lubanud, et tennisistid saavad kasutada ka nende määratud füsioterapeutide ja massööride teenuseid. “Reeglid, mida me peame täitma, et võistlus saaks üldse toimuda, on ekstreemsed,” võttis Djokovic kokku.

Kuid Evans leidis BBC usutluses, et selliste tingimuste täitmine on raske ainult Djokovicile ja veel mõnele absoluutses tipus olevale mängijale, aga mitte talle ja temaga edetabelis võrdsel kohal asuvatele tennisistidele. “Ma ei usu, et õigus omada võistluspaigas vaid üht abimeest oleks paljudele mängijatele mingi probleem – enamik meist reisibki turniirilt turniirile vaid treeneriga kahekesi,” märkis Evans. “Füsioterapeudi ja füsiotreeneri puudumine on argument vaid tippudele, aga mitte ülejäänud mängijatele.”

Kui Rafael Nadal on öelnud, et tema ei tahaks reisida New Yorki, enne kui kogu maailmas pole liikumispiiranguid maha võetud, siis Evansi sõnul võivad küll Djokovici ja Nadali sugused mängijad “jonnida”, aga teistele on vaja eelkõige turniiritennise võimalikult kiiret taastamist. “Abistamisfond, mida tenniseorganisatsioonid on loonud, on küll hea, aga mängijate peamine sissetulek on auhinnarahad. Praegu on selline hetk, et Nadal ja Djokovic peaksid toetama mängijaid, kes tahavad juba kätte saada oma palgapäeva,” pidas Evans silmas, et edetabelis tagapool asuvatele mängijatele on märksa olulisem kiiresti profikarussellile naasta, kui tippudel, kel rahavaru suur.

Evans ütles, et küsimus ei ole ainult rahas, vaid ka mängijate tervises, kuid ta lisas: “Arvan, et just seetõttu ongi head niisugused meetmed nagu ühe abilise lubamine võistlusele, sest nende abil hoolitseme ka mängijate tervise eest.”

USA Tenniseliit otsustab ilmselt juuni teisel poolel, kas US Open toimub või mitte. Seetõttu on ATP hakanud küsitlema mängijaid, kuidas nemad pooldavad turniiri toimumist, kas uutel tingimustel ollakse nõus võistlema. US Openi korraldajad on öelnud, et kõiki võimalikke reeglite muutusi ei otsustata ilma mängijateta konsulteerimata, kuid on selge, et tippude hääl kõlab kõvemini, neid võetakse ilmselt rohkem arvesse.

scroll to top
Inline
Inline