fbpx
Close

Pauhti 16 hulka! Kes on esimest korda suurel slämmil mängiv Aslan Karatsev

– Aslan Karatsev / Foto: Reuters/Scanpix

Venemaa 27-aastane tennisist Aslan Karatsev alistas reedel Melbourne`is Austraalia lahtistel kindlalt Argentiina „väikese hiiglase“ Diego Schwartzmani ja sammus meeste üksikmängus 16 parema hulka.

Käimasolev Australian Open on Karatsevi jaoks esimene suure slämmi turniir. Üldse on 27-aastane Venemaad esindav osseet varem ATP-tuuridel saanud põhitabelis ainult kolm võitu.

Karatsevi sünnipaigaks nimetatakse nii Moskvat kui Põhja-Osseetia pealinna Vladikavkazi (ATP ametlik lehekülg). Ka sünniaeg varieerub  – ühtedel andmetel on see 4. september 1992., teistel jällegi 1993. aasta.

Karatsev hakkas Futures`itel mängima juba kümme aastat tagasi ning 2011. aastal kolis Saksamaale treenima. Pärast 2013. aastal saavutatud kolme esikohta anti mehele Peterburi ATP turniirile wild card, seal jäi ta kohe avaringis alla Mihhail Južnõile.

2014. aastal jõudis ka Kremlin Cupil läbi kvalifikatsiooni põhitabelisse, alistades teiste seas tollal maailma edetabelis 649. kohal paiknenud Daniil Medevedevi. Aasta hiljem jõudis Karatsev oma esimese ATP tuuri võiduni, kui samas Kremli Cupi turniiril alistas talle juba tuttava Mihhail Juznõi. Järgmises ringis kaotas ta sakslasele Philipp Kohlschrieberile.

2015. aastal oli Karatsev ATP rankingus 184. kohal ning pääses Venemaa koondise huviorbiiti, ta esindas Venemaad ka universiaadil, kus kaotas finaalis Korea tõusvale tähele Hyeon Chungile. Pärast seda kadus osseet tenniseradarilt.

Juuliks 2017. aastal oli mees Top 500 hulgast välja langenud ning näis, et Karatsevi karjäär hakkab lõppema. Aasta lõpuks paiknes ta edetabeli kaheksandas sajas ning alustas taas Futures`itega. Tasa-tasa astus Karatsev reitinguredelil ülespoole. 2020. aastaks jõudis ta esimese kolmesaja sekka.

Sport-Expressile antud usutluses rääkis ta, et teda vaevasid erinevad probleemid. „Kaotasin sponsorid, oli ka pisemaid vigastusi, puudus isiklik treener. Trenni sain teha heades kohtades – Saksamaal ja Barcelonas, kuid inimesed, kellega töötasin, ei sobinud mulle.“

Karjääri pöördepunktiks loeb Karatsev kolimist Valgevene pealinna Minskisse ning 2019. aasta teisel poolel alustatud koostööd treener Jegor Jatsjukiga. Eelmine aasta algas kenasti, ta jõudis kahel Challengeril Bangkokis ja Nur-Sultanis finaali, kui koroonapandeemia hooaja katkestas. Mängupraktikat taga nõudes põrutas mees koroonaajaks USAsse. Pärast seda kui turniirid taas pihta hakkasid on Karatsev võitnud 20 kohtumisest koguni 18, ta oli parim turniiridel Prahas ja Ostravas, tõusis kiiresti 114. kohale ning sai pärast nelja-aastast vaheaega taas ATP-turniiridele peale. Peterburis sai ta hõlpsalt jagu Tennys Sandgrenist, seejärel kaotas tõelises lahingus Karen Hatšanovile.

2021. aasta Australian Openi avaringis alistas ta itaallase Gianluca Mageri, seejärel valgevenelase Jegor Gerassimovi. Reedel ei saanud talle vastu Diego Schwartzman – kõik kolm setti lõppesid seisuga 6:3. Nii on Venemaa tennisist jõudnud Austraalia lahtistel juba 16 parema hulka, ka maailma edetabelis tõuseb ta esmakordselt top 100 sisse.

Mullu sügisel reastas Karatsev oma eesmärgid järgmiselt: „Kõigepealt tahan peale saada Australian Openile, seejärel on sihiks jõuda 50 parema meesmängija hulka ning siis Top 20-sse.“

Karatsev kohtub kaheksandikfinaaliks kanadalase Felix Auger-Aliassime`iga, kes alistas kaasmaalase Denis Shapovalovi 7:5, 7:5, 6:3.

scroll to top