fbpx
Close

Kaia Kanepi mängib öösel, Anett Kontaveit hommikul

Anett Kontaveit Melbourne’is. / Foto: EPA/Scanpix

Laupäevane 3. ringi ajakava on Eesti tennisefännide õnneks tehtud nii, et Kaia Kanepi ja Anett Kontaveidi mängude kellaaeg ei kattu.

Kaia ja Donna Vekici (Horvaati, 28) kohtumine peetakse Margaret Court Arenal päevase sessiooni teise mänguna, esimene algab Eesti aja järgi kell 2 öösel. Seega peaks Kaia tulema väljakule kella 3.30 paiku või pisut hiljem. Margaret Court Arena esimeses mängus kohtuvad Elina Svitolina (Ukraina, 5) ja Julia Putintseva (Kasahstan, 26). Selle mängu kestvust ei ole lihtne ennustada.

Kuid Kontaveidi ja Shelby Rogersi (USA) mäng on hoopis õhtuse (kohaliku aja järgi) sessiooni esimene matš Rod Laver Arenal. Nii saab Anett mängida suurimal väljakul, aga laupäeval ei ole selle tähtsus nii suur, sest pealtvaatajaid tribüünidele ei lubata. Mäng algab Eesti aja järgi kell 10. See aeg peaks oleme enam-vähem kindel, sest kolm päevase sessiooni mängu (kaks naiste ja üks meeste üksikmäng) vaevalt kaheksa tundi kestavad.

Kuivõrd Eurosport eestlannade mänge näitab, pole selge, sest mõlema meie naistennisisti kohtumise ajal on veel kaks olulist mängu ja näitamiseks tuleb valida kolmest kaks. Anettiga samaaegselt mängib Ashleigh Barty (Austraalia, 1), kelle kohtumist kindlasti eelistatakse.

Ilmaennustus lubab laupäevaks jahedust, õhtuse sessiooni ajal vaid 16-17 kraadi sooja. Kohaliku aja järgi hommikul võib sadada ka pisut vihma, aga peamistel väljakutel on katused, mistõttu Kaia mängu venimist ei saa eeldada. Uuesti läheb Melbourne’is soojaks järgmisel nädalal.

scroll to top