fbpx
Close

Naiste üksikmängu favoriidid ei vääratanud, Serena Williams jäi avasetis hätta

Serena Williams ja Naomi Osaka Adelaide’is. / Foto: AFP/Scanpix

Naiste üksikmängu 3. ring algas Melbourne’is üllatusteta, kuid suurtes pealkirjades figureeris taas tänapäeva naiste tennise kuulsaim mängija Serena Williams (USA, 10), kes oleks avaseti peaaegu kaotanud.

Williamsi vastane oli 19-aastane venelanna Anastassia Potapova, kes on ka 2016. aasta Wimbledoni neidude tšempion. kuid praegu maailma edetabelis alles 101. kohal. Esimeses setis juhtis Potapova oma servil 5:3, 40:30 ja omas veel üht settpalli selles geimis. Williams viis aga mängu tie-break’i, kus ta seisult 3:5 võitis 7:5. Teine sett oli kindlam ja mängu võitis kuulus ameeriklanna 7:6, 6:2.

Serena ütles mängujärgses intervjuus, et kohtumiste algus on tal tihti kujunenud raskeks. “Hea, et sain hakkama. Esimene sett oli pingeline, aga teises setis sain juba vabamalt mängida,” ütles Williams.

Rahvusvaheliselt kõige oodatumas 1/8 finaalis kohtuvad nüüd Williams ja Arina Sabalenka (Valgevene, 7), kes lülitas ootamatult kindlalt 6:3, 6:1 välja ameeriklanna Ann Li. Ootamatult sellepärast, et Ann Li oli Grampians Trophy turniiril võitnud mitu tugevat vastast ja jõudnud finaali, mis jäi tal Anett Kontaveidiga mängimata.

Huvitav on fakt, et Williams ja Sabalenka on kolm aastat koos maailma paremikus olnud, aga polegi omavahel seni kohtunud. Sabalenka ütles, et peab vaimu selleks mänguks ette valmistama, et olla piisavalt tugev. “Olin 13-aastane (2011 – toim.), kui nägin esimest korda Serena Williamsit mängimas ja siis mõtlesin: tahan lüüa veel tugevamini kui tema! Ma ei tea, kas see oli tark mõte, aga igatahes olin vaimustunud tema võimsusest ja tahtsin samamoodi profituuril domineerida nagu tema,” ütles Sabalenka.

Kuid alumine tabeliveerand, kuhu kuuluvad Williams ja Sabalenka, tundub praegu ilmselgelt teistest tugevam. Seal on ka teisena asetatud Simona Halep (Rumeenia), kes Veronika Kudermetova (Venemaa, 32) vastu oli teise seti algul veidi raskustes, aga üldjoontes valitses mängu 38 lihtviga teinud venelanna vastu ja võitis 6:1, 6:3. Ning Halepi vastu võib tulla värske Roland Garrosi tšempion Iga Swiatek (Poola, 15), aga tema mäng Fiona Ferroga (Prantsusmaa) hetkel veel kestab. Igatahes kõiki neid nelja mängijat nimetati koos Ashleigh Barty (Austraalia, 1) ja Naomi Osakaga (Jaapan, 3) kuue peamise favoriidina.

Osaka alistas täna Ons Jabeuri (Tuneesia, 27) 6:3, 6:2, aga tegelikult võinuks minna raskemalt. Nimelt seisuni 3:2 Osaka kasuks oli Jabeuril vastase kõigis servigeimides murdepalle, kokku neid viis. Seejärel murdsid mõlemad ja lõpuks alles seisul 4:3, 40:40 suutis Osaka vastase pallingu võita kaks punkti ja sellega lõplikult mäng enda kasuks pöörata. Jaapanlannale võib aga muretsemiseks anda põhjust viis topeltviga ja väga madal esimese servi õnnestumisprotsent (43). Temalgi on 1/8 finaalis väga raske vastane mulluse finalisti Garbine Muguruza (Hispaania, 14) näol.

scroll to top