fbpx
Close

Džentelmen Djokovic õnnitles Nadali

– Novak Djokovic | Foto: imago_images/Xinhua/Scanpix

Pühapäeval Melbourne`s peetud Austraalia lahtiste harukordsest finaalist väljus võitjana hispaanlane Rafael Nadal, kui alistas viie ja poole tunnilises trilleris venelase Daniil Medevedevi. Mallorcalasele oli see 21. suure slämmi tiitliks, millega möödus nii Novak Djokovicist kui Šveitsi legendist Roger Federerist, kel mõlemil auhinnariiulitel 20 suure slämmi karikat.

Pärast eilset meeste finaali tegi sotsiaalmeedias postituse ka Australian Openilt vaktsineerimatuse tõttu eemale jäetud Serbia tennisetäht Novak Djokovic. Enne turniiri oli Djokovic slämmivõidule üks peapretendente, kuid mehe postitusest mingit sarkasmi või kahetsust välja lugeda ei saa.

„Käesoleval aastal näidati Austraalia lahtistel väljapaistvat tennist ja finaalid oli lausa erakordsed. Palju õnne Ashleigh Bartyle imelise esituse eest kodupubliku ees ja Daniell Collinsile vinge turniiri eest! Õnnitlused Rafael Nadalile 21. suure slämmi võidu puhul! Imeline saavutus! Alati imetlusväärne võitlustahe viis seegi kord sihile. Enhorabuena! (Palju õnne hisp k – toim.). Medvedev andis endast kõik ja mängis täpselt sellise kirega ja otsustavusega nagu me temalt ootame,“ kirjutas 34-aastane serblane Instagramis. Ta polnud pärast Serbiasse naasmist kordagi veel avalikult sõna võtnud.

– John McEnroe intervjueerimas Djokovici / Foto: AFP/Scanpix

Päev varem ütles aga seitsmekordne Grand Slami võitja John McEnroe Eurospordile, et tema jaoks jääb Novak Djokovic alati kõige suuremaks mängijaks läbi aegade.

„Isegi kui Medvedev peaks maailma esireketiks saama (selleks oleks pidanud ta Aus Openi võitma – toim.), ei tee see temast isegi hetke maailma parimat mängijat. Minu jaoks on tähtis see, kes on aasta lõpus number üks. Ja kes on olnud rohkem aastate lõpus number üks. Vaatame kasvõi eelmist aastat, Djokovic võitis kolm suurt slämmi, mängis US Openi finaalis, kui tema pole maailma parim, siis kes on, tegelikult oleks see naeruväärne.“  Djokovic on seitsmel aastal olnud aasta lõppedes 31. detsembri seisuga maailma tennisemängija number üks ning kokku 358 nädalat.

„Loomulikult on suur au olla maailma esireket,“ lisas McEnroe, kes ise juhtis maailma edetabelit kokku 170 nädalat, „, see on suur saavutus, kuid olgem ausad, Djokovici ei lastud oma tõekspidamiste pärast turniiril mängida ning nüüd kaotab ta eelmisel aastal slämmi võiduga teenitud punktid.“ Viimased 18 aastal on maailma esireketiks olnud vaid neli meest, lisaks Suurele Kolmikule ka Andy Murray (novembrist 2016 alates 41 nädalat). 2004. aasta 1. veebruarini oli esireket ameeriklane Andy Roddick, pärast seda võttis neljaks ja pooleks aastaks valitsemise üle Federer.

scroll to top