fbpx
Close
PAF.ee

Patrick McEnroe: meie vast võidaksime vendade duellis Murray’sid

Patrick McEnroe (paremal) koos venna Johniga mulluse Laver Cupi eel Genfis. / Foto: Reuters/Scanpix

BBC Šotimaa sporditoimetus võttis ühendust äsja koroonaviirusest paranenud Patrick McEnroega ja esitas talle küsimuse, kas nemad koos Johniga oleksid paarismängus paremad kui Andy ja Jamie Murray.

“Kuna meie ajastud on nii erinevad, siis on küsimus, kas mängiksime vanaaegsete puureketite või nüüdiseaegsetega,” kommenteeris McEnroe võimalikku duelli, mida ainult fantaasiafilmidest tuntud ajamasina abil võiks korraldada. “Mõlemal Murray vennal on väga tundlik käsi, nad võivad mängida millega tahes. Samas on minu vend vaieldamatult läbi aegade suurim paarismängu meister. Emotsionaalselt oleks mäng ka huvitav: meie Jamiega olema rahulikumad tüübid, aga Johni ja Andy vahel läheks andmiseks. Kindlasti oleks selline hüpoteetiline mäng põnev, aga ma annaksin väikese eelise McEnroe’dele – eelkõige tänu mu vennale.”

Patrick McEnroe nimetas Šotimaad imeliseks maaks, kuid lisas, et enne Murray vendi ei olnud see piirkond tennise poolest küll kuidagi tuntud. “Nemad kirjutasid Šotimaa tenniseajalukku,” ütles ameeriklane. “Eriti muljetavaldav on fakt, et mõlemad on saanud maailma esireketiks – Andy üksik- ja Jamie paarismängus.”

Šotlasest ajakirjanik küsis USA Davis Cupi meeskonna kauaaegselt kaptenilt ka, mida ta arvab Murray tagasitulekust pärast koroonaviiruse pausi, mis on andnud ka Andyle rohkem aega rivaalide püüdmiseks. “Usun, et ta jõuab oma varasema taseme lähedale, aga mitte päris sinna, kus on praegu Federer, Nadal ja Djokovic,” arvas McEnroe. “Ütleksin, et ta võiks kerkida TOP 20 või 15 sekka. Et Andy juba 2019. aastal võitis Antwerpeni turniiri, on hea märk. Nii et kui ta sekkub väiksemalgi määral suurde mängu, oleks see tennisemaailmas väga tore sündmus.”

scroll to top