fbpx
Close

Ben Sheltonist sai USA esireket

Ben Shelton mullu US Openil. / Foto: EPA/Scanpix

Pikka aega tähendas USA esireketiks olemine ka seda, et mees on maailma esireket või vähemalt viie parema mängija seas. Tänaseks seda tava juba ammu enam pole ja 21-aastane Ben Shelton, kellest täna sai USA esireket, on maailma edetabelis alles 14. mees.

Shelton möödus Taylor Fritzist, kes on nüüd otse tema taga. Tegelikult on kõrvuti lausa kolm ameeriklast, sest 16. kohal asub Tommy Paul. Fritz kaotab Sheltonile vaid 30 punktiga. Neist ainult Fritz mängib sel nädalal Müncheni ATP 250 turniiril. Ta peab jõudma poolfinaali, et uuesti Sheltonist mööduda.

Viimane ameeriklasest maailma esireket oli Andy Roddick, kes 2. veebruaril 2004 kaotas selle tiitli Roger Federerile. Seega ei ole USA mängijad rohkem kui 20 aastat maailma edetabelit juhtinud, ehkki näiteks 1990ndatel juhtisid suures osas ainult ameeriklased (Jim Courier, Pete Sampras, Andre Agassi).

Tähelepanuväärne on aga fakt, et Shelton sai USA esireketiks enne 22. sünnipäeva. Varem on samas vanuses kuus meest saanud USA parimaks: Jimmy Connors, John McEnroe. Courier, Sampras, Agassi ja Roddick. Mis on aga kõigile neile iseloomulik? Hiljem said nad kõik ka maailma esireketiks. Seega peaks loogika kohaselt ootama Sheltonit sama tulevik, kuid arvestagem, et need kuus kuulsust olid USA esireketiks saades tavaliselt juba maailma edetabeli esikolmikus, aga Shelton alles 14. kohal.

scroll to top