Õnnetu laupäev: konkurentsist langes ka Anett Kontaveit

– Anett Kontaveit / Foto: ETL/Igor Pissarev

Eesti tennisel oli 13. kuupäev, aga mitte siiski reede, vaid laupäev seekord õnnetu, kui Australian Openil langesid konkurentsist nii Kaia Kanepi kui ka Anett Kontaveit.

Eesti aja järgi hommikuses mängus jäi Anett 4:6, 3:6 alla maailma 57. reketile Shelby Rogersile (USA), keda võis pidada ohtlikuks, aga siiski pigem võidetavaks vastaseks. Kui lähtuda kihlveokontorite koefitsientidest, oli selle sündmuse, et mõlemad eestlannad kaotavad, tõenäosus umbes 15%, aga ometi sai see teoks.

Kontaveidi serv ei tulnud esimeses setis üldse välja, tema esimese pallingu õnnestumisprotsent oli ainult 44. Esimestes mängudes oli seesama number olnud vastavalt 74 ja 61%. Aga kuna Rogers ei olnud kuidagi suuteline Anetti teist servi ründama ja tegi ka palju lihtvigu, sai Eesti esireket 4:1 ette. Samas oli õhus kartus, et kui vastane saab hoo kätte, läheb tasavägiseks. Küll aga oli raske ette näha, et Kontaveit ei saa enam avasetis ühtki geimi. Seisul 4:4 loovutas Anett servigeimi põhiliselt oma eksimuste arvelt, aga teistes geimides lõi Rogers ta tagajoonelt üle.

Teine sett oli tasavägisem ja väga kahju oli kolmandast geimist, kus küll mõlemad jätsid häid võimalusi geimpallidel kasutamata, aga viimasena eksis Anett, kelle tilkpalli üritus ebaõnnestus täielikult ja luhtunud šansile järgnes oma pallingu loovutamine. Veel püsis võrdsus Rogersi eduseisuni 4:3, kuid ikka oli ju Anettil vaja murre tagasi saada. Kuid lugu lõppes nii, et viimases kahes geimis teenis Kontaveit ainult ühe punkti.

Teise seti tulemusena parandas Anett küll esimese servi protsendi 52ni, mis oli täpselt võrdne Rogersi sama näitajaga, aga jäi äralöökide/lihtvigadega miinusesse 16/21. Kui eelmises kohtumises Heather Watsoniga oli Anett ka kohati raskustes, siis vähemalt äralöökide kõrge arvu ta säilitas, aga täna oli tal palju suuremaid probleeme rünnakute lõpetamisega. Ei saa ju öelda, et ka Rogers olnuks liiga hea: 20 äralööki ja 27 lihtviga. Tõsi, umbes pooled Rogersi lihtvead tulid esimese viie geimi jooksul, kui ameeriklanna oli taga 1:4. Mõlemad lõid ühe ässa ja tegid 3 topeltviga, aga kohtumise teisel poolel oli Rogersi serv ohtlikum. Anettil oli ainult üks murdepall, mille ta realiseeris vastase esimeses servigeimis. Ka see näitab, et hiljem erilist lootust polnud. Rogers kasutas 10st murdepallist 4.

Rogers kohtub nüüd kaheksandikfinaalis maailma esireketi Ashleigh Bartyga (Austraalia), kes alistas Jekaterina Aleksandrova (Venemaa, 29). Anett on üles antud ka ülejärgmise nädala Adelaide’i turniiriks, kuid pole kindel, kas ta jääb nii kauaks Austraaliasse.