fbpx
Close

Valus! Kaia Kanepil oli kasutada matšpall, ent ta kaotas raske mängu

Väsimus… Kaia Kanepi mängus Donna Vekiciga. / Foto: EPA/Scanpix

Vastupidiselt ennustustele kujunes Kaia Kanepi jaoks mäng Donna Vekiciga (Horvaatia, 28) Australian Openi 3. ringis raskeks. Vaatamata sellele oli Kaia võidule lähedal, kuid lõpuks pidi vastu võtma 7:5, 6:7, 4:6 kaotuse.

Teises setis oli Kanepil seisul 5:4, 40:30 kasutada matšpall vastase pallingul, aga ei saa öelda, et ta jättis selle realiseerimata, sest Vekic servis hästi ja lõpetas rünnaku äralöögiga. “Kahjuks hakkas Kaia teise seti keskel väsima. Tema esimene serv ei olnud enam nii tugev ja teist servi, mis algul toimis, hakkas Vekic järjekindlalt ründama,” ütles treener Harri Neppi.

Igatahes esimeses setis hoidsid mõlemad pallingut Kaia eduseisuni 6:5, ainult üks murdepall oli selle aja jooksul Vekicil. Kuid oli märgata, et horvaaditar nii servis kui ka tõrjus palju tõhusamalt kui Kaia eelmine vastane Sofia Kenin. Kuid Vekicit vedas alt madal esimese servi õnnestumisprotsent, sest teiselt servilt sai Kaia initsiatiivi. Samal ajal polnud Kanepil suurt vahet, sest ta noppis oma pallingul ühtlaselt punkte nii esimeselt kui ka teiselt servilt. Lõpuks aga otsustasid hoopis Vekici lihtvead seisul 6:5 ja sett tuli ära.

Kõik näis minevat samas suunas nagu eelmises ringis, kui Kaia juhtis teises setis 3:0. Kuid nüüd hakkaski raske mäng ja pikk turniir (arvestades ka eelmise nädala võistlemist) tunda andma. Vekic sai murde tagasi ja seisul 4:4 jäi Kaia oma pallinguga hätta. Kuid ta päästis tänu heale servile koguni viis murdepalli ja nüüd oligi õige hetk mängu lõpetamiseks. Aga ta ei saanud matšpalli kätte nagu eelpool mainitud. Tuleks siiski esile tõsta, et Vekic mängis selle geimi viimased punktid suurepäraselt. Küll aga tuleb Kaia enda vigade (sealhulgas topeltviga seisul 1:3) arvele kirjutada tie-break’i kaotus 2:7. Seal ei olnud Eesti tennisistil lootust.

Õnneks hakkas otsustavas setis väsima ka Vekic. “Kuid ta suutis siiski olla piisavalt agressiivne ja kaitses enam Kaia pallile järele ei jõudnud. Ka mõlemapoolsed servimurded tulid sellest, et väsimuse foonil on servigeimi kurnavam mängida kui tõrjegeimi,” ütles Neppi. Nii alustas Kaia otsustavat setti murdega, aga kaotas siis kaks oma pallingut ja jäi hoopis taha 1:3. Sel hetkel näiski, et nüüd juba hingeldas ka Vekic ja tabloole tuli uuesti viik 3:3. Pärast seda oli veel ainult üks murre ja kahjuks tegi Vekic selle seisul 5:4, kui enam ei olnud võimalust murret tagasi võtta. Kaks korda leidis Kaia hea esimese pallingu seisudel 15:30 ja 30:40, aga teisel matšpallil nii hea serv välja ei tulnud ja tagajoonemängus oli lõpus Vekic juba teravam. Mäng lõppes Kaia sunnitud veaga.

Kaia hea võistlus Austraalias sai otsa. Ta rõõmustas Eesti tennisesõpru, aga oli juba tekkinud lootus näha midagi suuremat ja seetõttu valitseb praegu kindlasti pettumus. Kuid vähemalt andsid Kaia mängud tunnistust, et ta kuulub ikka maailma paremikku.

Kaks tundi ja 36 minutit kestnud mängus jäi Kanepi äralöökidega peale 46:38, aga tegi 44 lihtviga vastase 34 vastu. Seega olid plussis mõlemad mängijad. Ässad võitis Kaia 7:4, kuid esimese servi õnnestumisprotsent, mis Vekicil jäi esimeses setis 50% peale, oli kokkuvõttes tal juba parem – vastavalt 60 ja Kaial 56%. Ning lõpuks olid ka üsna võrdsed esimeselt pallingult võidetud punktid: Kaia 65 ja Vekic 67%. Küll aga tuleks mainida, et teiselt servilt võitis Kanepi esimeses setis 80, teises 53 ja kolmandas ainult 35% punktidest – see tuligi väsimuse arvelt nagu mainis Neppi. Murdepalle realiseeris Kanepi 7st 4 ja Vekic 17st 4, aga lõpuks need vastase kasutamata jäetud võimalused ikkagi ei lugenud…

Järgmises ringis kohtub Vekic Jennifer Bradyga (USA, 22), kes ilmselt olnuks üsna keerukas vastane ka Kaiale. Aga nüüd ei ole seda mõtet enam spekuleerida.

Ootame nüüd, mida teeb kell 10 algavas mängus Anett Kontaveit.

scroll to top