Anett Kontaveit loobus kolmandas setis seljavigastuse tõttu

Anett Kontaveit. / Foto: Zumapress/Scanpix

Anett Kontaveit (7) alustas väga hästi Abu Dhabi turniiri 2. ringi kohtumist ameeriklanna Shelby Rogersi vastu ja miski ei tõotanud häda, aga ilmselt see siiski oli, sest kolmandas setis võttis Anett meditsiinilise pausi, lasi selga masseerida, aga kaks geimi hiljem ikkagi loobus.

Esimeses setis hoidsid mõlemad servi väga kindlalt Anetti eduni 3:2 ja tundus, et kui keegi murrab, on seti saatus otsustatud. Anett murdiski nulliga seisuks 4:2, aga ei olnud veel otsustatud, sest ameeriklanna murdis heade tõrjete toel nulliga tagasi. Järgmises servigeimis oli Rogers taga 15:40, seega vahepeal võitsid servijad 12st punktist ainult ühe. Kuid selle geimi ameeriklanna päästis.

Peatselt juhtus sama lugu, et Anett murdis ja andis kohe servi tagasi, aga seekord oli vahepeal ka sett läbi, sest Eesti esireket sai vastase pallingu kätte seisul 5:4. Esimeses setis oli Anetti mängu kvaliteet väga kõrge ja seda tõestasid ka numbrid – 12 äralööki ja 7 lihtviga, Rogersil vastavalt 5 ja 14, kuid sunnitud vigu tegi Anett rohkem ja see natuke tasakaalustas vahet.

Kuid teises setis hakkas Anett tunduvalt rohkem eksima. Eriti palju lõi ta eeskäega palli pikaks. Rogersi mäng ei olnud palju muutunud ja serv oli tal endiselt ohtlik, aga samas tõrjutav. Kuid Anett jäi ise järjest kehvemaks ja pärast 3:6 kaotust selgus peagi tõsiasi, et seljavalu segab tal mängimast. Kas see algas juba teises setis, pole teada. Igatahes olid Anetti numbrid teises setis juba hoopis teistsugused – 6 äralööki ja 14 lihtviga (Rogers 9/10). Samuti langes Anetti esimese servi protsent – esimeses setis 64, teises 50. Tulemuseks märgiti 4:6, 6:3, 4:1 Rogersile.

Kuna sel nädalal läksid kaduma ka mullused Peterburi võidupunktid, langes Anett esialgu jooksvas edetabelis 27. kohale, aga ta võib langeda veelgi olenevalt lähimate rivaalide tulemustest. Näiteks Jil Teichmann (Šveits) ja Barbora Krejcikova (Tšehhi) vajavad Abu Dhabis juurde vaid üht võitu, et Anettist mööduda.