fbpx
Close

Kontaveit ja Rogers andsid maailma tipp-paarile kõva lahingu, kuid kaotasid napilt

Anett Kontaveit Wimbledonis. / Foto: AP/Scanpix

Võiks isegi öelda, et Anett Kontaveit ja Shelby Rogers (USA) üllatasid, kui suutsid olümpiavõitjate ja neljakordsete suure slämmi turniiri naiste paarismängu võitjate Barbora Krejcikova ja Katerina Siniakovaga esimese seti täiesti võrdselt mängida ja teises vaid ühe murdega alla jääda.

Samas ei ole Krejcikova viimasel ajal sageli mänginud ja on praegu veidi “roostes”, aga samas ei ole ju Anettil ja Rogersil mingit omavahelise paarismängu ajalugu. Kuigi Eesti/USA paar loovutas avasetis esimesena oma pallingu, saadi kohe murre tagasi seisuks 2:2. Ka teistkordne edu ei aidanud tšehhitare, Kontaveit/Rogers murdsid vastu seisuks 4:4. Tie-break kulges vahelduva eduga: Kontaveit/Rogers olid taga 1:3, siis ees 4:3 ja uuesti taga 4:6. Nad päästsid kolm settpalli ja said ise esimese seisul 8:7, aga vastaste servil. Seekord ei lasknud kuulsad tšehhitarid end üllatada ja võitsid 10:8.

Teises setis õnnestus Kerjcikova/Siniakoval murre kohe algul ja nad juhtisid 3:0. Kuid Kontaveit/Rogers ei andnud alla, mida näitab fakt, et seisul 2:5 nad päästsid neli murdepalli, mis olid ka matšpallid. Aga midagi pole teha – järgnes tšehhitaride servigeim ja nad võitsid mängu 7:6, 6:3.

Esimese servi protsent oli mõlemal väga hea (võitjatel 79 ja kaotajatel 73), kuid paarismängus servitaksegi esimest pallingut tihti kindla peale, aga piisava agressiivsusega. Sest paarismängus on palju suurem tõenäosus võita punkti isegi pisut aeglasema esimese servi korral. Murdepallide realiseerimise protsent oli Eesti/USA paaril märgatavalt parem, aga need olid väikesed numbrid – 2st 2. Vastased realiseerisid 10st murdepallist 3.

Seega sai reede õhtul eestlannade Wimbledoni turniir läbi. Anett Kontaveit võitis mõlemas mänguliigis ühe kohtumise, Kaia Kanepi jäi seekord võiduta.

scroll to top