Kaia Kanepi võitles välja raske võidu!

Kaia Kanepi. / Foto: AFP/Scanpix

Eesti sügavas öös heitles Kaia Kanepi Charlestoni WTA 500 turniiri avaringis üle kolme tunni publiku lemmiku Shelby Rogersi (USA, WTA 44.) vastu ja võitis kaotusseisust 6:7, 7:5, 6:2.

Tuleks kindlasti rõhutada, et kui Kaia teise seti lõpul mängu isegi kaotanuks, poleks saanud teda selles süüdistada, sest ta päästis esimeses setis seitse settpalli ja isegi teise seti kaotusseisu hetkel oli ta teinud äralööke rohkem kui lihtvigu. Rogers, kes on sündinud Lõuna-Carolina osariigis, kus asub ka Charleston, mängis poolehoidjate toel vähemalt poolteist setti väga hästi ega kinkinud Kaiale midagi kergelt. Pallivahetustes olid mõlemal oma head hetked ja kumbki ei andnud järele. Et aga Kaia lõpuks seisu enda kasuks pööras, väärib kahekordset kiitust!

Kohe algul tundus, et Charlestoni halli värvi liivaväljak on pisut kiirema põrkega kui seda tüüpi kate tavaliselt. Igatahes seisuni 4:3 Rogersi kasuks ei olnud kummalgi pallingu hoidmisega probleeme, seda eriti Kaial, kes kolme servigeimi jooksul loovutas vaid ühe punkti. Esimest servi õnnestus tõrjuda, aga mitte hästi tõrjuda ja initsiatiiv jäi kogu aeg servijale. Kokku mängiti seitsmes geimis ainult 34 punkti ja tol hetkel oli raske aimata, et järgmises kuues geimis mängitakse 75 punkti!

Esimesena sai murdepalli siiski Rogers seisul 4:3, aga Kaia võitis pika geimi. Järgmises geimis pidi juba ameeriklanna päästma kaks murdepalli, aga servijate edu püsis endiselt. Ja siis järgnes tõeline thriller. Seisul 4:5 päästis Kaia kaks settpalli ning seisul 5:6 0:40 kaotusseisu ja pärast veel kaks settpalli! Kusjuures seti eelviimases geimis vaid ühe murdepalli andis Rogers ära lihtveaga, ülejäänud pidi Kaia ise võitma või vastase eksima sundima. Paraku servis tie-break’is Rogers paremini, tema esimene palling õnnestus ja ameeriklanna ei kaotanud servil ühtki punkti. Kaia kaks punkti kaotas ja nii tuli päris selge allajäämine 2:7. Kohalikud fännid tundsid kergendust, sest osa neist olid üsna masendunud, kui nende lemmik seitse settpalli kasutamata jättis.

Teises setis tegi Rogers lõpuks esimesena murde ja nüüd võid hakata tema võitu aimama, aga Kaia nii ei mõelnud. Viimase võimaluse seisul 4:5 kasutas ta ära. Selle geimi esimese punkti kinkis Rogers ise, aga seejärel mängis Kaia laitmatult. Ühe punkti teenis Kaia otse tõrjelt ja seda päästma minnes kukkus Rogers üsna raskelt. Nii tuli tal järgmise geimi keskel võtta sunnitud arstipaus, sest nii põlvest kui ka küünarnukist immitses verd. Kaial ei olnud lihtne jätkata geimi pärast pausi kaotusseisust 15:30, aga ta sai hästi hakkama ja seejärel murdis ka Rogersi servi teist korda – 7:5.

Otsustavas setis ameeriklanna siiski murdus. Kaia surve oli endiselt tugev, aga nüüd hakkas langema ameeriklanna esimese servi protsent ja lihtvigu tegi ta ka rohkem. Kuigi Rogersil õnnestus seisul 0:2 võtta Kaia palling tagasi, kaotas ta kohe uuesti oma servi ja sett kaldus selgelt Kaia poolele. Lühikeses intervjuus palus Kaia ka fännidelt vabandust, et ta nende lemmikule “liiga tegi”.

Kokku sooritas Kaia 44 äralööki, mida liivaväljakul naiste mängus on ikka väga palju. Rogers tegi 31 äralööki, aga neist 19 esimeses setis. Lihtvigade arv oli mõlemal võrdne – 35. Seega jäi Kaia 9ga plussi. Mitte ainult mäng ise, vaid ka statistika näitab, et eestlanna oli hoos. Kaia tegi ainult 2 topeltviga ja esimese servi protsent (61) oli tal tavapärasest parem – Rogersil sama näitaja 53%. Samas võitis Rogers esimeselt servilt rohkem punkte (79% vs 66%), ent teiselt pallingult oli edukam Kaia (59% vs 40%). Murdepallide realiseerimisega sai Kaia peamise võidu – temal 10st 5, vastasel 16st 2.

Teises ringis ja arvatavasti kolmapäeval kohtub Kaia maailma 87. reketi Magdalena Frechiga (Poola), kes sai seisul 7:6, 3:2 loobumisvõidu Petra Kvitovalt (Tšehhi, 11). Vastase näol on tegemist 24-aastase mängijaga, kes on igal hooajal läinud paremaks, kuid üsna lühikeste sammudega. Tõenäoliselt on ta siiski lihtsam vastane kui Kvitova.